Chora na raka b. posłanka PiS radzi Kaczyńskiemu. To powinno uśmierzyć jego cierpienie

Chora na raka b. posłanka PiS radzi Kaczyńskiemu. To powinno uśmierzyć jego cierpienie Źródło: Fot. YouTube/pudelektv

Nelli Rokita już od wielu lat nie uczestniczy w głównym nurcie polskiej polityki. Niedawno jednak postanowiła wypowiedzieć się w sprawie niezwykle istotnej w obecnym dyskursie. Dawna posłanka postanowiła udzielić Jarosławowi Kaczyńskiemu porady zdrowotnej.

Nelli Rokita z pierwszych stron gazet zniknęła już w 2011 roku, kiedy doświadczyła porażki w wyborach parlamentarnych. Startowała wówczas z list PiS do Senatu. Nie uzyskała mandatu i odeszła w cień. Jej działalność polityczna nie zawsze jednak wyglądała w ten sposób. W połowie września 2007 roku została mianowana doradczynią ds. kobiet prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Funkcję tę pełniła niedługo, bo do 8 listopada. Wcześniej też ogłosiła swój start w wyborach do Sejmu z list PiS. Uzyskała mandat, który sprawowała do 2011 roku. Po długim okresie niemalże niebytu w mediach udzieliła wypowiedzi Super Expressowi, w której odniosła się do stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Dawna posłanka podzieliła się z prezesem sposobami, dzięki którym utrzymuje się przy zdrowiu pomimo walki z nowotworem.

Nelli Rokita radzi Kaczyńskiemu

Na początku maja Jarosław Kaczyński został przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie w celu przejścia operacji kolana. Prezes PiS na dolegliwości w stawie cierpiał od niemal roku. Lider Zjednoczonej Prawicy długo zwlekał z poddaniem się leczeniu. Ostatecznie jednak ból stał się nie do zniesienia. Jak się okazało, sprawa była dużo poważniejsza, niż początkowo sądzono. Z przewidywanych dwóch tygodni na szpitalnym łóżku zrobiło się 40 dni. W końcu Kaczyński przeszedł zabieg i dziś może poruszać się bez kul, a nawet jechać na wycieczkę w góry. Dawna posłanka jego partii postanowiła przekazać mu kilka zdrowotnych rad. - Praktykuję i lubię jogę, akupresurę, akupunkturę, medytację. Zauważyłam, że jeśli kogoś boli jakaś część ciała, to trzeba przenieść ból na inną. Przykładowo: boli nas ręka, to trzeba mocno ścisnąć nogę, tak żeby to odczuć - powiedział Nelli Rokita.

Nelli Rokita choruje na raka

Żona posła na sejm w latach 1989-2007 już od dłuższego czasu zmaga się z nowotworem dróg rodnych. Dawna polityk nie daje się jednak chorobie i z optymizmem walczy z nią. Obecnie zajmuje się nauczaniem dzieci języka angielskiego. - Nowotwór to jest choroba psychiczna. Ja uważam, że w życiu ważne jest, by być zadowolonym, szczęśliwym. A szczęśliwym możesz być wtedy, kiedy jesz to, co lubisz, jesz to świadomie, czytasz, co lubisz i czytasz świadomie, oglądasz obrazy, słuchasz muzyki świadomie. To, co lubisz, ale wiesz, co lubisz. Do tego trzeba dochodzić. Ja jestem szczęśliwym człowiekiem, bo wiem, co chcę zobaczyć. Lubię podróże, lubię ludzi, języki… ja wszystko lubię. Ja lubię żyć! - powiedziała w zeszłorocznej rozmowie z mediami.  1. Beata Szydło wyśmiana przez fanów Familiady! Musicie to zobaczyć
  2. Tragedia w słynnym, polskim zabytku! Zawalił się taras, są ofiary
  3. Kinga Rusin zaatakowała gwiazdę TVN przez jej otyłość?! Wymsknęło się
źródło: pudelek.pl/jastrzabpost.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu