nawigacja nagła zmiana
Pixabay G_creative
Mateusz Sidorek - 26 Maja 2020

Nagła zmiana dotyczy wszystkich kierowców. Coraz więcej osób oburzonych

Dzisiaj nawigacja jest niezbędnym narzędziem dla większości kierowców. Chociaż każdy ma swoją ulubioną aplikację do wyznaczania trasy, jedną z najpopularniejszych niezmiennie pozostaje Google Maps. Teraz wszyscy użytkownicy tej nawigacji będą musieli pogodzić się z nagłą zmianą. Mimo że może wydawać się kosmetyczna, w sieci pojawiły się już komentarze oburzonych kierowców. Informacje przekazał portal Polsat News.

Dla większości kierowców nawigacja samochodowa nieodzownie kojarzyła się z głosem Jarosława Juszkiewicza. Lektor i dziennikarz radiowy od wielu lat użyczał swojego głosu polskiej wersji aplikacji Google Maps. Niestety to już przeszłość. Mężczyzna został zastąpiony. Internautów najbardziej oburzył fakt, że na miejscu Juszkiewicza nie pojawił się żaden z polskich lektorów.

Koronawirus w warszawskim szpitaluKoronawirus w szpitalu w Warszawie. Ponad 60 zakażonychCzytaj dalej

Google Maps to najpopularniejsza nawigacja samochodowa wśród wielu kierowców. W jej polskiej wersji to właśnie Jarosław Juszkiewicz informował nas o możliwych kontrolach oraz o tym, kiedy i w jaką stronę powinniśmy skręcić. Niespodziewanie drogi Google Maps i dziennikarza radiowego się rozeszły. Wiadomość przekazał sam lektor, zamieszczając w mediach społecznościowych nagranie.

Nawigacja Google Maps już bez głosu Jarosława Juszkiewicza

Niedługo każda nawigacja Google Maps będzie wyposażona w głos syntezatora mowy. Oznacza to, że kierowcy nie tylko nie usłyszą Jarosława Januszkiewicza, ale na jego miejscu nie pojawi się też żaden inny polski lektor. Informacje będą przekazywane przez robota. Sam dziennikarz jednak zareagował na tę zmianę z humorem. Na jego Facebooku pojawiło się zabawne nagranie.

- Jak wiecie, kilka dni temu zostałem zastąpiony przez bezduszną maszynę, która co prawda może doprowadzi was do celu, ale nigdy nie powie wam, jak rozpoznać kierunki świata - słyszymy w materiale wideo.

Zdaniem wielu kierowców Jarosław Juszkiewicz i nawigacja Google Maps stanowiły jedność. Dlatego internauci zareagowali bardzo krytycznie na wprowadzone zmiany. Prawdopodobnie przedstawiciele nie spodziewali się, że polski lektor otrzyma tak duże wsparcie. Być może uważano, że decyzja zarządu przejdzie niezauważona przez użytkowników popularnej aplikacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogrzeb, zdjęcia nieżyjącej żony i córkiWrzucił do internetu zdjęcia swojej nieżyjącej żony i córki. Powód jest bardzo bolesnyCzytaj dalej

- Właśnie wczoraj jechałam na Google Maps i nie mogłam się odnaleźć, ten głos robota jest tak irytujący - słowa jednego z internautów cytuje Polsat News.

- Dziękuję w imieniu podróżnych za setki kilometrów, za kierunki świata nawet na parkingach galerii handlowych, za dotarcie do wszystkich celów. Stał się Pan chyba częścią kultury, która była z nami od czasów pierwszych smartfonów z mapą. I tak jak tu napisało kilka osób - aż się łezka zakręciła - napisał inny fan dziennikarza.

Dzisiaj grzeje:

1. Tego nikt się nie spodziewał, kolejna ciąża u Lewandowskich. Gratulacje posypały się ze wszystkich stron

2. Andrzej Duda przeprasza mieszkańców Śląska. Podły mocne słowa, długo ich nie zapomnimy

Chociaż nawigacja Google Maps rozwiązała współpracę z Jarosławem Juszkiewiczem, głos dziennikarza wciąż możemy usłyszeć w aplikacji Yanosik. Tam lektor ostrzega przed fotoradarami. Na koniec sympatycznego nagrania, które opublikował Juszkiewicz, po raz ostatni raz możemy usłyszeć ciepłe "kieruj się na Południe". Filmik możecie obejrzeć tutaj. Niedawno pisaliśmy też o poważnym błędzie, który popełnia mnóstwo kierowców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 3 lata temu Ewa Bem straciła córkę. Teraz zdecydowała się opowiedzieć o swojej tragedii
  2. Tak mieszka Robert Lewandowski. Apartament w centrum Warszawy ocieka luksusem, ma wszystko (FOTO)
  3. Sytuacja bez precedensu. Minister potwierdził zmianę dot. matury
  4. Był w szpitalu, bo wykryli u niego COVID-19. Dopiero później dostał rachunek za leczenie i pobladł z wrażenia
  5. Najsłynniejszy lekarz w Polsce przemówił. Powiedział, ile osób faktycznie może mieć koronawirusa w naszym kraju
  6. Stało się, rolnicy są wściekli. Otwierają pola, każdy może narwać sobie truskawek, borówek, czereśni czy malin

Zdjęcia ślubne panna młodaMężczyzna opublikował zdjęcie ze ślubu. Wiele osób nie dowierzało, kiedy ujrzało, jak wygląda panna młodaCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News