Nawet do 70. roku życia. Brytyjski rząd rozważa podniesienia wieku emerytalnego

Nawet do 70. roku życia. Brytyjski rząd rozważa podniesienia wieku emerytalnego Źródło: źródło: pixabay.com, pexles.com

Nawet do 70. roku życia mieliby pracować Brytyjczycy, którzy dziś mają 20 lat. Nad takim rozwiązaniem rozmyśla brytyjski rząd. Wieści o planach dotyczących zwiększenia wieku emerytalnego są jednak nieoficjalne. Poinformował o nich były minister ds. emerytur, Steve Webb, członek partii Liberalnych Demokratów.

Zdaniem Webba, Departament ds. Pracy i Emerytur pracuje już nad zmianą wysokości wieku emerytalnego. Według podanych przez niego informacji, ludzie urodzeni w latach 90. mieliby przejść na emeryturę po osiągnięciu 70. roku życia. Zmiany w materii emerytur mają jednak dotknąć także tych, którzy jeszcze nie ukończyli 55 lat.

Były minister skrytykował brak przejrzystości w pracach rządu. Webb stwierdził, że taką zmianę należy poddać pod ogólną debatę, a nie wprowadzać ją w życie po cichu.

 - Jeśli rząd planuje zmusić dziesiątki milionów ludzi do pracy do nawet 70. roku życia, to powinien być transparentny w swoich planach. Byłaby to ogromna zmiana i powinna zostać poddana dyskusji, a nie tylko opracowana w dokumentach przez specjalistów - krytykuje Webb.

Aktualnie w Wielkiej Brytanii wiek emerytalny i tak jest przedłużany. Nie sądzono jednak, że zmiany dotyczące wydłużenia go, i to tak znacznego, zostaną wprowadzone tak szybko. Obecnie przechodzić na emeryturę można już w wieku 63 lat, ale postanowiono to zmienić. W planach jest przedłużenie wieku emerytalnego do 66 lat w latach 2018-2020. Następnie do progu 67 lat w 2028 roku, a w okresie 2044-2046 do 68 lat.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: rp.pl, tvn24bis.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News