Okazuje się, że wszyscy w szafkach z przyprawami mamy składnik nowego, niesamowicie skutecznego specyfiku, który zwalczy raka. Doniesienia amerykańskich naukowców nie pozostawiają złudzeń, ta metoda leczenia chorych na nowotwory będzie rewolucyjna z dwóch powodów.

Już niedługo dzieci, które borykają się z neuroblastomą, będą miały szansę na życie. Choroba ta, która jest najczęstszym rodzajem raka występującym u niemowląt, była dotąd niemal jak wyrok śmierci – jest bowiem lekooporna. Można ją leczyć chemioterapią, ale ta z kolei jest niewskazana dla najmłodszych. Sieje w ich ciałach ogromne zniszczenie.

Niedawno amerykańscy naukowcy ogłosili, że znaleźli sposób na neuroblastomę. Okazuje się, że kurkumina, która jest składnikiem curry, niszczy komórki tego rodzaju raka. Naukowcy, z powodu niestabilności i słabej rozpuszczalności kurkuminy, nie mogli zamknąć jej w formie leku. W trakcie badań okazało się jednak, że nanocząsteczki tlenku ceru wypełnione kurkuminą i powleczone dekstranem sieją zniszczenie w komórkach rakowych. Żeby tego było mało, nanocząsteczki z kurkuminą były w stanie zniszczyć nawet specjalnie modyfikowane komórki raka, które są odporne na wszelkie znane leczenie.

Zdaniem dr Tamary Westmoreland z Uniwersytetu na Florydzie, odkrycie jest przełomowe nie tylko dlatego, że niszcząca komórki raka kurkumina jest na wyciągnięcie ręki. Bardzo ważne jest, że nowe sposoby leczenia za pomocą przyprawy nie będą tak toksyczne i groźne dla zdrowia, jak te znane dotychczas.

– Neuroblastoma może być oporna na tradycyjną terapię, a średni czas przeżycia może być krótki. Badania wskazują nową metodę leczenia tego nowotworu bez toksyczności agresywnej terapii, która może mieć również późniejsze skutki uboczne dla zdrowia pacjenta – mówi Westmoreland.

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również