Naukowcy - przełomowe badanie
Pixabay.com fernandozhiminaicela
Monika Majko - 4 Maja 2020

Przełomowe badanie ws. koronawirusa. Naukowcy są pewni, że znaleźli rozwiązanie

Naukowcy z Uniwersytetu w Utrechcie oraz firmy Harbour BioMed ogłosili przełom w badaniach koronawirusa. Informacje o nowym odkryciu ekspertów opublikowano w czasopiśmie "Nature Communications". Specjaliści są przekonani, że to przełom w walce z wciąż rozwijającą się pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Naukowcy opublikowali wyniki najnowszych badań, są przekonani, że ich odkrycie to przełom w walce z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Międzynarodowy zespół badaczy z Uniwersytetu w Utrechcie oraz firmy badawczej Harbour BioMed twierdzi, że badanie przyczyni się do skutecznego leczenia Covid-19.

Naukowcy ogłosili przełom w badaniach dotyczących koronawirusa

Niemal cały naukowy świat pracuje obecnie nad sposobami na powstrzymanie pandemii koronawirusa. Badacze z całego globu pracują w pocie czoła nad nowymi lekami i szczepionkami, mającymi pomóc w opanowaniu kryzysu. W poniedziałek w czasopiśmie "Nature Communications" opublikowano obiecujące wyniki badań. Eksperci są przekonani, że to prawdziwy przełom ws. koronawirusa.

Wiadomości, tragediaWszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, tragiczne wiadomości obiegły mediaCzytaj dalej

Naukowcy z Uniwersytetu w Utrechcie oraz firmy badawczej Harbour BioMed ogłosili, że odkryli przeciwciała, które zapobiegają rozwojowi choroby Covid-19 w ludzkim organizmie. Mają one zatrzymywać rozwój wirusów typu SARS w ludzkich komórkach. Eksperci badali przede wszystkim przeciwciała, które wykazywały skuteczność w walce z epidemią SARS paraliżującą kraje azjatyckie w 2002 i 2003 roku.

- Używając zebranych przez nas przeciwciał SARS-CoV, odnaleźliśmy również takie, które zapobiega infekcji SARS-CoV-2 w komórkach. Ma ono możliwość zmiany przebiegu zakażenia u człowieka, wspierając pozbycie się wirusa lub wzmacnianie układu odpornościowego osoby narażonej na kontakt z nim - przekazał w artykule dr Berend-Jan Bosh, jeden z głównych autorów badania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TataNiestety, tata znalazł synka martwego. Podano przyczynę niewiarygodną zgonu, mama się załamałaCzytaj dalej

naukowcy odkryli przeciwciała, blokujące rozwój choroby Covid-19

Badania zostały przeprowadzone z użyciem transgenicznej technologii opracowanej przez Harbour BioMed. Eksperyment dotyczył zmodyfikowanych genetycznie myszach, które posiadały w DNA geny związane z rozwojem chorób u ludzi. Dr Frank Grosveld stwierdził, że wyniki ich eksperymentu dają "solidne podstawy dla następnych badań, lepiej charakteryzujących przeciwciało i umożliwiających rozpoczęcie terapii COVID-19".

Dzisiaj grzeje:

1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, policja przekazała złą wiadomość

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Dyrektor Harbour BioMed, dr Jingsong Wang stwierdził, że "to przełomowe badanie". Międzynarodowy zespół naukowców odkrył "w pełni ludzkie" przeciwciało, co zmniejsza ryzyko powikłań i efektów ubocznych. Zwykle badane przeciwciała pochodzą od innych gatunków zwierząt, które m.in. znacznie lepiej przechodzą infekcję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

zwierzę8 mitów o psach, w które wciąż wierzy wiele osób. Nie popełniaj tych błędówCzytaj dalej

źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News