Żyjemy w czasach, które obfitują w tysiące fantastycznych odkryć. Jedną z dziedzin nauki, która rozwija się w najbardziej intensywny sposób, jest oczywiście medycyna. Co ciekawe, genialnym japońskim naukowcom udało się właśnie dołożyć do tego swoją cegiełkę, dzięki wyhodowaniu kur, które… znoszą jajka zawierające lekarstwo na raka.

Dzięki genialnemu odkryciu azjatyckich specjalistów produkcja białka potrzebnego do leczenia złośliwego nowotworu skóry, żółtaczki i stwardnienia rozsianego stanie się aż dziesięciokrotnie tańsza. Obecnie za wytworzenie kilku mikrogramów interferonu beta zapłacić trzeba od 100 tys. do 320 tys. zł.

Jak twierdzą jednak naukowcy z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology odpowiedzialni za wyhodowanie specjalnych kur, jedno ich jajko zawierać może nawet 100 mikrogramów potrzebnego białka. Znacząco obniży to więc koszty, umożliwiając bardziej zmasowaną produkcję oraz większą dostępność leku dla tych, którzy najbardziej go obecnie potrzebują. Według wielu specjalistów przełomowe odkrycie zasługuje na gigantyczny rozgłos, aby mogło zyskać grupę sponsorów chętnych na finansowanie rozwoju projektu.

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

Czy naprawdę zjadamy pająki podczas snu? 12 obrzydliwych faktów, które przyprawią cię o mdłości

...

Zobacz również