Nauka zdalna
pikio.pl
Klaudia Bochenek - 23 Października 2020

Oficjalnie: Ostateczna decyzja ws. szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów

Nauka zdalna była jednym z tematów dzisiejszej konferencji. Wiadomo już, co w tej sprawie zadecydował premier. Niestety, rodzice i uczniowie mogą nie być zadowoleni, dla wielu z nich to fatalne informacje. Po dzisiejszej konferencji nie ma już żadnych złudzeń.

Nauka zdalna od marca, czyli odkąd pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce, jest jednym z ostrzejszych tematów społecznych dyskusji. Rodzice podzielili się na tych, którzy woleliby zatrzymać dzieci w domu i tym samym zadbać o bezpieczeństwo pociech oraz swoje, inni z kolei są za tym, aby uczniowie bez zmian uczęszczali do placówek i brali udział w lekcjach "na żywo". Wiedzą, że nauka zdalna w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie spełniła ich oczekiwań. W związku z niesłabnącym wzrostem przypadków zachorowań, podczas dzisiejszej konferencji przekazano ważne informacje.

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Nauka zdalna jednym z głównych tematów konferencji. Niebywałe ustalenia

Rodzice, nauczyciele i uczniowie z niecierpliwością oczekiwali dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jeszcze zanim oficjalnie ogłoszono postanowienia, szef resortu zdrowia w następujący sposób skomentował korelację wirusa i szkół.

- Szkoły są bardzo ważnym elementem utrzymania ciągłości życia gospodarczego, ale one są rozsadnikiem epidemii. Dzieci przechodzą to bezobjawowo, przynoszą do domów. To nie jest tylko hipoteza - mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister zdrowia, Adam Niedzielski.

- Wraz z pójściem do szkoły znacznie rośnie liczba interakcji społecznych - dodał. Minister zdrowia powiedział także, że należy hamować gwałtowny wzrost liczby zakażeń drastycznie, czyli wprowadzić restrykcje na najwyższym poziomie na 2-3 tygodnie, niż skupić się na powolnym, łagodnym hamowaniu. W związku z tym na dzisiejszej konferencji ogłoszono ustalenia rządzących.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Dziś nie ma już żadnych wątpliwości. Uczniowie wiedzą, co ich czeka, rodzice starają się zapanować nad tym, co ich czeka. Na dzisiejszej konferencji zapadły następujące ustalenia:

- Szkoła podstawowa w klasach 4-8 przechodzi na nauczanie zdalne

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Oficjalne: Całkowite zamknięcie gastronomii, seniorzy powyżej 70. roku nie powinni wychodzić z domu

3. Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

Nie da się ukryć, że wiele osób ma nadzieję, że takie decyzje pozwolą zapanować nad epidemią. Nie da się jednak sprawić, że każde rozwiązanie będzie idealne dla wszystkich osób, których ono dotyczy. Liczby mówią same za siebie, epidemia staje się coraz bardziej dynamiczna i opłakana w skutkach:

- Mamy 13 632 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. [...] Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 228 318/4 172 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).- czytaliśmy rano na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

ARTYKUŁ JEST NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANY.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal. Rzuciła szczeniakiem używając go jak broni. Zwierzę cierpiało, nic nie zrobiła, aby mu pomóc
  2. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  3. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  4. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  5. Po śmierci Gnatowskiego, Andrzej Grabowski zrobił jedną rzecz. Pożegnanie "Ferdka" z "Boczkiem" wyciska łzy
  6. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: TVP Info, Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News