Czy nauczyciele powinni więcej zarabiać?

Czy nauczyciele powinni więcej zarabiać? Źródło: YouTube / TVN

Nauczyciele i ich zarobki to temat, który powraca co roku. Pracownicy szkolnych placówek od dawna zabiegają o wyższe wynagrodzenie, co spotyka się zarówno ze zrozumieniem, jak i krytyką. Czy powinni zarabiać więcej?

Strajkujący nauczyciele to już żadna nowość. Co roku pracownicy szkolnych placówek protestują na ulicach, narzekając na zbyt niskie zarobki. Rząd jednak wciąż opiera się przed podwyższeniem ich zarobków. Opinia publiczna również jest w tej sprawie podzielona. Jedni twierdzą, że pedagodzy nie mają na co narzekać, inni uważają, że warunki w jakich pracują, są skandaliczne.

Nauczyciele uciekają się do coraz skrajniejszych metod, manifestując swoje niezadowolenie oraz sprzeciw wobec tak niskich warunków. Za przykład można wziąć sytuację z poprzedniego roku, kiedy zagrozili, że będą strajkowali nawet podczas szkolnych egzaminów. Ta decyzja oburzyła część społeczeństwa, które twierdziło, że powinni wywiązywać się ze swoich obowiązków i dbać o dobro uczniów. Jednak trudno dziwić się strajkującym. Pedagodzy uważają, że zarabiają za mało. Szczególnie dotyczy to początkujących i stażystów.

Nauczyciele na początku swojego stażu pracy nie mogą liczyć na wysokie stawki. To jeden z powodów, dla których w Polsce zaczyna brakować pedagogów. Młodzi ludzie nie zgadzają się na takie warunki. Chociaż pedagodzy mają wolne wakacje oraz święta, dużo czasu na pracę muszą poświęcać także po godzinach zajęć - we własnych domach. Póki ta sytuacja finansowa się nie zmieni, prawdopodobnie wciąż będziemy świadkami strajków.

Czy nauczyciele powinni zarabiać więcej?

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News