Nauczyciele będą znowu strajkować. ZNP podał dokładny termin

Nauczyciele będą znowu strajkować. ZNP podał dokładny termin Źródło: screen TVN

Nauczyciele podjęli decyzję, znowu podejmą próbę wywalczenia lepszych warunków pracy i wyższych wynagrodzeń. Związek Nauczycieli Polski podał dokładną datę, kiedy rozpocznie się strajk nauczycieli.

Nauczyciele podejmują kolejny strajk. Jeszcze raz chcą wykorzystać swoje szanse, aby uzyskać lepsze warunki pracy i wyższe wynagrodzenie. Zapowiedzieli, w jakiej formie będzie się on odbywał i kiedy się zacznie. 

Ostatni strajk nauczycieli w kraju doprowadził do długich nieobecności dzieci w szkołach. Tym razem nauczyciele postanowili protestować w innej formie, tak żeby nie wpłynęło to na nieodbywanie się zajęć. Od miesiąca uczniowie chodzą już do szkół, przez miesiąc nie wydarzyło się nic nie spodziewanego, a teraz pojawiła się informacja o wznowieniu protestów. 

Nauczyciele nie zaprzestają strajku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

-15 października zaczynamy bezterminową akcję protestacyjną, polegającą na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego - zapowiedział przewodniczący ZNP.

Nauczyciele zaczną protestować, przyjmując formę strajku włoskiego. Będą pracować, ale tylko tak, jak jest to zapisane w przepisach. Odmówią wykonywania wszystkiego, co wychodzi poza ich obowiązki. Nauczyciele nie będą wykonywać tego, co weszło im w krew, co jest prawem niepisanym.

Sprawy, którymi nie będą się zajmować, to między innymi wycieczki szkolne, zielone szkoły, prowadzenie kółek zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych. Dzieci nie będą miały szansy korzystać z zajęć dodatkowych czy tzw. wyrównawczych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

- Nie chcemy być woluntariuszami. Przygotowaliśmy zestaw zadań, które naszym zdaniem nie były do tej pory nam wynagradzane, i nie chcemy ich wykonywać, mówię o sobotnio-niedzielnych konkursach, zajęciach organizowanych w dniu wolnym od pracy, sporządzaniu sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły, inwentaryzacji obiektów szkolnych, w tym także biblioteki. To jest katalog zadań, który chcemy przekazać nie tylko nauczycielom, ale poinformować o tym także ministra edukacji narodowej - powiedział prezes ZNP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję 

źródło: radio zet

Następny artykuł