Nauczyciel wyznał prawdę
Pixabay.com Pexels
Monika Majko - 9 Listopada 2020

Nauczyciel z liceum przerwał milczenie. Powiedział, co po kryjomu dzieje się w szkołach

Nauczyciel przerwał milczenie i skomentował sytuację w polskich szkołach. Pedagog udzielił szczerego wywiadu, wiele osób jest zaskoczonych.

Nauczyciel z Gdyni, któremu grozi komisja dyscyplinarna i utrata prawa wykonywania zawodu za rzekome namawianie uczniów do udziału w strajku kobiet, ujawnił prawdę o tym, co dzieje się w polskich szkołach. Słowa pedagoga zaniepokoiły wiele osób.

Nauczyciel z Gdyni przerwał milczenie

Arkadiusz Ordyniec jest nauczycielem historii z IX liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, któremu grozi komisja dyscyplinarna i utrata prawa wykonywania zawodu za rzekome namawianie swoich uczniów do udziału w protestach w ramach trwającego w Polsce strajku kobiet.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Do władz szkoły w której uczy pan Arkadiusz skierowano pismo z pomorskiego Kuratorium Oświaty, wzywający do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Zarówno nauczyciel, jak i przedstawiciele szkoły oraz uczniowie są zaskoczeni tymi oskarżeniami. Pedagog udzielił w tej sprawie wywiadu portalowi edziecko.pl.

- Mail z kuratorium to efekt zapowiedzi ministra Przemysława Czarnka, że wobec nauczycieli zachęcających młodzież do udziału w strajku kobiet będą wyciągane konsekwencje. Oczywiście oficjalnie nazwano to "nadzorem pedagogicznym" i reakcją na domniemane skargi rodziców. O dziwo aż do dzisiaj żaden z rodziców nie zwrócił się z taką "skargą" do szkoły ani do mnie. Zresztą nigdy nie nakłaniałem uczniów do udziału w proteście. Nie robię tego, wiem, że mi nie wolno - tłumaczy Arkadiusz Ordyniec.

Nauczyciel zapewnił, że nie namawiał młodzieży do protestów. Pedagog z Gdyni domyśla się jednak, że skierowane w jego stronę oskarżenia wynikają nie tyle z faktycznej obawy o to, że mógł dopuścić się takiego czynu, co z pobudek politycznych.

- Domyślam się, że jest to powiązane z moją drugą pracą. Jestem dyrektorem w biurze poselskim Posła na Sejm RP Tadeusza Aziewicza z Platformy Obywatelskiej. Czysta nagonka. No i można wskazać "winnych pandemii". Kuratorium dostało maila w tej sprawie z Ministerstwa Edukacji. To z Warszawy wyszedł atak - mówi nauczyciel.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Nauczyciel zapowiada, że nie da się zastraszyć

Arkadiusz Ordyniec przyznał, że czuje się ofiarą nagonki, które Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło zrobić wśród przedstawicieli grona pedagogicznego. Nauczyciel skontaktował się z prawnikiem, oczekuje przeprosin i szybkiego umorzenia sprawy.

- Słysząc zapowiedzi ministra Czarnka, nie miałem wątpliwości, że mam być przykładem dla innych. Pomyślałem, że zaczęło się polowanie, a ja mam być przykładnie spalony na stosie. Od początku protestów, jako pracownik biura poselskiego biorę udział w akcji pomocy prawnej uczestnikom protestu organizowanej przez Pomorską Izbę Adwokacką. Do tej pory nie myślałem, że sam będę tej pomocy potrzebował. W kuratorium źle wybrali, nie dam się zastraszyć - zapowiada gdyński pedagog.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Dokładnie o północy w życie wszedł nowy zakaz. Porażająca wiadomość dla Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

- Jak będzie trzeba, będę walczył o prawa obywatelskie dla mnie i dla wszystkich innych Polaków. Myślę, że ta władza może posunąć się bardzo daleko. Tylko głupi by się nie bał. Ale ja muszę ten lęk przełamać, aby móc spojrzeć w lustro i być dalej pedagogiem, historykiem i wychowawcą. Boję się, ale kim bym był, gdybym w chwili próby poddał się i oblał ten ważny i trudny egzamin życiowy. Nazwisko ma się jedno - dodał Arkadiusz Ordyniec w rozmowie z portalem edziecko.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Weterynarze walczyli do upadłego, żeby uratować psa bogatego biznesmena. Nie do wiary, jak im później podziękowano
  2. Nie żyje wybitny polski trener. Miał za sobą również karierę polityczną
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Najlepiej poznane planety nie mogą być siedliskiem życia. Powód jest zadziwiający
  7. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News