usa armia
fot. wikimedia.org
Karol Zaborowski - 1 Lipca 2018

Zagraniczne media: Amerykanie przenoszą wojska z Niemiec do Polski

Konflikt pomiędzy Angelą Merkel i Donaldem Trumpem cały czas trwa i coraz bardziej nabiera na sile. "The Washington Post" informuje o możliwości przeniesienia wojsk USA do bazy NATO w Polsce.

Obecnie w Niemczech przebywa 35 tysięcy żołnierzy amerykańskich. Donald Trump ma pretensje do innych przywódców państw, że nie przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa lub nie przeznaczają odpowiedniej kwoty pieniędzy na rzecz NATO. Słowa prezydenta USA zaniepokoiły europejskich przywódców, którzy teraz nie wiedzą, czy Trump faktycznie chce przenieść swoje wojska, czy jest to jedynie taktyka negocjacyjna na nadchodzący szczyt NATO w Brukseli.

Amerykańskie wojska NATO przeniesione do Polski?

Według "The Washington Post" Pentagon zajmuje się aktualnie analizowaniem kosztów i korzyści przebywania wojsk USA w Niemczech. Badane są również inne scenariusze, które mogą się okazać korzystniejsze. Jednym z nich ma być przeniesienie wojsk amerykańskich do naszego kraju. Inną opcją może okazać się powrót żołnierzy do ojczyzny, jednak jest on podawany jako ten mniej prawdopodobny. Donald Trump jest niezadowolony z postępowania innych członków NATO i dlatego jest zmuszony do rozważania tego typu rozwiązań. Jak informuje onet.pl jeszcze jakiś czas temu polski rząd zaoferował wydanie 2 miliardów dolarów na utworzenie stałej bazy USA na terenie naszego kraju. Wciąż jednak nie zostały podjęte żadne konkretne decyzje w tej sprawie. Jednak samo przeprowadzanie analiz takich scenariuszy pokazuje, jak daleko zaszedł konflikt pomiędzy prezydentem USA i kanclerz Niemiec. Według doniesień informatorów temat nie będzie jeszcze poruszany na nadchodzącym szczycie.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono największe kłamstwo Kaczyńskiego! Wstrząśnięci wyborcy PiS zaniemówili
  2. Trzęsienie ziemi w obozie władzy. „Nieusuwalny” człowiek znika
  3. Lech Wałęsa zapowiada PRZEWRÓT. Ludzie się mobilizują
macron_i_franciszek2Największe dyplomatyczne wpadki polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
kaczynski_i_szydloHORRENDALNE sumy! Tak PiS płaci ludziom obozu władzy [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: onet.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News