Ula ma problem. Robi jej się niedobrze na widok 13-letniej siostry

Ula ma problem. Robi jej się niedobrze na widok 13-letniej siostry Źródło: Unsplash/ Rosalind Chang

Nastolatki często mają różnego rodzaju fanaberie, które są nie do zniesienia dla ich otoczenia. Ula ma wielki problem, ponieważ nie potrafi dogadać się ze swoją siostrą. Robi jej się niedobrze, kiedy widzi 13-latkę.

Nastolatki mieszkające pod jednym dachem mają czasami problemy, jeżeli chodzi o komunikację ze sobą. W końcu jest to bardzo burzliwy okres w ich życiu, w którym bardzo łatwo dojść może do nieporozumień i kłótni. Ula nie może znieść swojej młodszej siostry. Gdy widzi 13-latkę, robi się jej niedobrze. 

Nastolatki mają swoje humory 

Nastolatki, jak wiadomo, mają swoje humory i różnego rodzaju fanaberie. Dojrzewanie to bardzo trudny czas, który każdy przechodzi trochę inaczej. 17-letnia Ula ma poważny problem, bo nie jest w stanie zaakceptować swojej młodszej siostry. Wszystko, co robi 13-letnia Ola, doprowadza ją do szału. 

Codzienne funkcjonowanie pod jednym dachem z osobą, do której czuje się taką niechęć, jest koszmarem. Według starszej z nastolatek, rodzice faworyzują jej siostrę, a ona chętnie to wykorzystuje. Ula nazywa ją królową manipulacji, która zawsze dostaje dokładnie to, czego chce. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Wojna domowa 

Ula, mimo że jest starsza i teoretycznie powinna być bardziej dojrzała, nie potrafi poradzić sobie z zachowaniem młodszej siostry, która wyprowadza ją z równowagi wszystkim, co robi. 

- Nie wierzę, że możemy żyć normalnie obok siebie. O rozmowie nie ma mowy, bo u niej argumentem jest wrzask albo płacz i wymuszanie wszystkiego. Może robić co chce, rodzice na pewno ją obronią. Czuję, że zostałam sama i mam okropne myśli - komentuje sytuację Ula. 

Dziewczyna w swojej niechęci do 13-latki posuwa się z każdym dniem coraz dalej. Twierdzi, że byłoby lepiej, gdyby Ola nigdy się nie urodziła. Przyznaje, że czasem ma mordercze myśli wobec do siostry. Jej zachowanie wydaje się spowodowane zazdrością o rodziców, którzy poświęcają dużo więcej uwagi młodszej z dziewczynek. Ula nie jest w stanie najwyraźniej poradzić sobie z tym, że stała się dla mamy i taty mniej ważna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN
2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

Najprawdopodobniej najlepiej by było, gdyby 17-latka porozmawiała o tym szczerze z rodzicami, wyżaliła się im i powiedziała jak się czuje. Komunikacja jest bowiem szczególnie ważna, jeżeli chodzi o rozwiązywanie konfliktów, a szczególnie tych pomiędzy najbliższymi sobie osobami. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: Papilot

Następny artykuł