Popularne "wyzwanie" zagraża życiu. Dwie nastolatki na intensywnej terapii

Popularne "wyzwanie" zagraża życiu. Dwie nastolatki na intensywnej terapii Źródło: Unsplash/Bruce Mars

Nastolatki wzięły udział w bardzo popularnym w sieci wyzwaniu. Następnego dnia obie trafiły na oddział intensywnej terapii. Lekarze mieli niewiele czasu, aby pomóc dziewczynom.

Nastolatki wzięły udział w popularnym wyzwaniu, które w Internecie z każdym tygodniem staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza na wschodzie. Dołączają do niego wszyscy entuzjaści sportów, ale także ci, którzy ostatni raz ćwiczyli na zajęciach szkolnych wychowania fizycznego. Te dwie nastolatki zdecydowanie nie były przygotowane na tak ogromny wysiłek, ale mimo wszystko postanowiły raz na zawsze rozstrzygnąć, która z nich jest bardziej wysportowana. O mały włos przypłaciłyby to życiem. 

Nastolatki wzięły udział w popularnym wyzwaniu. Następnego dnia obie trafiły w ciężkim stanie do szpitala

Jak podaje "Science Alert", nastolatki z Azji wzięły udział w wyzwaniu zwanym jako #1000squatsChallenge. Dwie Chinki, zgodnie z zasadami challenge'u, spotkały się w domu jednej z nich, aby następnie przystąpić do katorżniczego wyzwania sportowego. Przez kilka godzin wytrwale robiły przysiady, aż w pewnym momencie faktycznie obie zrobiły ich aż po 1000.

Tak długa i wycieńczająca seria ćwiczeń spowodowała zupełne wycieńczenie organizmu nastolatek. Obie dziewczyny obudziły się w nocy z potwornym bólem mięśni. Jedna z nich wkrótce po tym, jak zobaczyła wydalany przez siebie ciemny mocz, wezwała do domu pogotowie. Wtedy lekarze zrozumieli, że dziewczynie stało się najgorsze.

Po ćwiczeniach mogły doznać niewydolności nerek. Mogły nawet umrzeć

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Chciała nazwać dziecko imieniem psa sąsiadki. To, co stało się później, przekroczyło wszystkie granice
2. ZUS chwali się nowym narzędziem do kontroli. Tysiące osób straci pieniądze

Jak wyjaśnia Radio ZET podczas tak intensywnego treningu w ciałach dziewczynek doszło do rozpadu tkanki mięśniowej, która następnie trafiła do krwiobiegu. Tkanka taka dotarła potem do nerek, co mogło doprowadzić nawet do ich niewydolności. Ciemny mocz oznaczał w tym przypadku ich uszkodzenie. Na szczęście, tym razem dziewczyny doznały jedynie niewielkich konsekwencji swojej lekkomyślności, które z czasem samoistnie ustąpiły (oczyszczanie organizmu przyspieszyły także podane przez lekarzy w szpitalu leki).

Jak widać, nie zawsze warto jest ulegać modom i brać udział w wyzwaniach, które nie są na nasze siły. Unikać należy tego zwłaszcza, gdy jedynym celem jest zyskanie popularności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  2. Legendarny polski aktor zmarł na chorobę, która zabija tysiące Polaków. To było prawdziwe piekło
  3. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania
  4. Porażające nagranie w Polsacie. Winda ruszyła i napięła sznurek, dziecko zawisło w kabinie
  5. Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News