Pięć nastolatek zginęło w pożarze escape roomu rok temu. Śledztwo nadal trwa

Pięć nastolatek zginęło w pożarze escape roomu rok temu. Śledztwo nadal trwa Źródło: Youtube/Uwaga! TVN

Minął rok, od kiedy cztery nastolatki zginęły w pożarze escape roomu. Mimo to sprawa, która wstrząsnęła Polską wciąż się nie zakończyła. Kolejne osoby usłyszały oskarżenia.

Gdy nastolatki zginęły w pożarze escape roomu, informacje o tym wydarzeniu obiegły całą Polskę. W innych tego typu lokalach zaczęły pojawiać się wzmożone kontrole, a wiele osób zadawało sobie pytanie, jak doszło do takiej tragedii.

Nastolatki zginęły w pożarze escape roomu. Sprawa jest ciągle w toku

4 stycznia w Koszalinie około 17:00 straż pożarna otrzymała informacje o pożarze jednego z budynków, który służył jako escape room. Okazało się, że w środku były cztery 15-latki, które chciały świętować  w nim urodziny koleżanki. Niestety, z niewyjaśnionych powodów drzwi ewakuacyjne zawiodły. Właściciel zarzekał się, że próbował ratować swoje klientki, ale przez ogień nie mógł się do nich dostać. Sam trafił do szpitala z poparzeniami.

Cztery nastolatki zginęły z powodu zatrucia dymem i tlenkiem węgla, po ugaszeniu pożaru służby ratownicze nie mogły już nic zrobić. W związku z tym incydentem postawiono zarzuty pracownikowi escape roomu, Radosławowi D. które będzie odpowiadał karnie za nieumyślne spowodowanie śmierci. Ten sam zarzut otrzymał projektant pokoju zagadek, Miłosz S. Ponadto oskarżono go o spowodowanie pożaru. Sprawa trwa już od roku, a zarzuty usłyszały kolejne osoby. Wyszły też na jaw nowe fakty dotyczące prawdziwości zeznań oskarżonego.

Nowe ustalenia w sprawie śmierci nastolatek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biegli ustalili, że mężczyzna złożył nieprawdziwe zeznania. Według tego, co udało się obecnie ustalić, Miłosz S. nawet nie był w swoim escape roomie w chwili, kiedy doszło do pożaru. Ponadto te same zarzuty postawiono osobom, które współpracowały z oskarżonym i pomagały mu prowadzić lokal.

Dzisiaj grzeje: 1. Staruszka skrywała sekret przez całe życie. Dopiero po jej śmierci rodzina odkryła skrywaną TAJEMNICĘ
2. Wielu Polaków w żałobie. Maria Skrzypek nie żyje

Zarzuty otrzymała także babcia i matka właściciela escape roomu. Jedna z nich była zarejestrowana jako właścicielka działalności gospodarczej, a druga z nich pomagała w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Wobec nich zastosowano poręczenie majątkowe, grozi im 8 lat więzienia.

 Najlepsze newsy dnia: 

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie
  3. Roksana Węgiel złapała za mikrofon obok stojącej Rodowicz. Marylę zdruzgotało
  4. Poszło na wizji Sylwestra z TVP, wszyscy przeoczyli. Zenek Martyniuk nagle osłupiał
  5. Naoczny świadek tragicznej śmierci Jantar przerywa milczenie po latach. Jego relacja jest przytłaczająca, trudno wytrzymać

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News