Była tak słaba, że nie mogła chodzić. Gdy lekarze zobaczyli, co miała w brzuchu, totalnie osłupieli

Była tak słaba, że nie mogła chodzić. Gdy lekarze zobaczyli, co miała w brzuchu, totalnie osłupieli Źródło: .

Nastolatka zgłosiła się do szpitala w związku ze złym samopoczuciem. Była tak słaba, że nie mogła chodzić. Przyczyny jej dolegliwości zszokowały lekarzy.

Nastolatka zgłosiła się po pomoc w związku ze swoim złym samopoczuciem. Czuła się na tyle słabo, że nie była w stanie chodzić. Kiedy lekarze sprawdzili zawartość jej żołądka i zorientowali się co spowodowało te dolegliwości, totalnie osłupieli. 

Nastolatkę bolał brzuch

Nastolatka zjawiła się w szpitalu z dość popularnymi przypadłościami. Bolał ją bowiem brzuch i skarżyła się na wymioty. Nikt nie spodziewał się, że może to mieć związek z bardzo poważną i rzadką chorobą. Kiedy 14-latka zgłosiła się do lekarza była na tyle słaba, że nie potrafiła utrzymać się na nogach. 

Dziewczynie wykonano szereg badań  w celu ustalenia przyczyny tych dolegliwości. Kiedy lekarze zobaczyli, co znajduje się w jej brzuchu byli zszokowani. To przerażające odkrycie tłumaczyło wszystko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Przerażające znalezisko w żołądku 

Pooja ciągle wymiotowała i cierpiała na silne bóle brzucha. Okazało się, że nastolatka jest do tego stopnia odwodniona, że nie potrafi sama utrzymać się na nogach. Sytuacja wyjaśniła się kiedy lekarze przyjrzeli się zawartości żołądka dziewczyny. Miała ona w brzuchu ponad kilogram zbitych włosów. 

To szokujące odkrycie wiązało się ze straszą i rzadką chorobą, na którą ewidentnie cierpiała Pooja. Takie zachowanie jest wynikiem chorowania na zespół Roszpunki, który charakteryzuje się kompulsywnym zjadaniem swoich włosów. Często towarzyszy on różnego rodzaju stanom depresyjnym, osamotnieniu czy nerwicom. 

Choroba ta jest połączeniem trichotillomanii (wyrywania sobie włosów) i trichofagii (zjadania wyrwanych włosów). Ta przypadłość może ciągnąć się latami i tak jak w tym przypadku objawić się gigantycznym kokonem z włosów zalegającym w żołądku. Konsekwencjami zespołu Roszpunki zwykle są stan zapalny, zapalenie trzustki, wyrostka robaczkowego, a nawet pęknięcie jelit. 

Dzisiaj grzeje: 1. TVN podjął nagłą decyzję. Wszystko przez śmierć Piotra Staraka
2. List z ZUS. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj go!

 

W przypadku tej 14-letniej dziewczyny udało się to wykryć na czas i przeprowadzić odpowiednią operację, która uratowała jej życie. Nastolatka była już w takim stanie, że interwencja chirurgiczna była niezbędna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie. Będziecie płakać
  3. Mieszkańcy widzieli to na własne oczy. Kobieta uczestnicząca w wypadku ze Starakiem w otoczeniu barczystych mężczyzn
  4. Nie zdążyła uciec. Usłyszała ciężkie kroki i w jednej chwili jej wakacje dobiegły końca
  5. Jeśli mężczyzna, którego kochasz ma tę cechę powinnaś za niego wyjść. Te 3 znaki zodiaku to najlepsi mężowie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł