Lekarze musieli wprowadzić nastolatkę w śpiączkę farmakologiczną. Wszystkiemu winien e-papieros

Lekarze musieli wprowadzić nastolatkę w śpiączkę farmakologiczną. Wszystkiemu winien e-papieros Źródło: Flickr/Electric Tobacconist

Nastolatka została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Lekarze zgodnie twierdzą, że wszystkiemu winny jest e-papieros. Dziewczyna nie była świadoma, co jej grozi.

Nastolatka musiała zostać wprowadzona przez lekarzy w śpiączkę farmakologiczną. Za fatalny stan młodej dziewczyny odpowiedzialny jest e-papieros. Lekarze nie mieli dla niej dobrych informacji. 

E-papierosy miały być zdrowszym zamiennikiem klasycznych papierosów. Niestety okazało się, że nie do końca to się sprawdza. Okazuje się, że także są szkodliwe dla nas, dla naszego otoczenia i dla środowiska. Producenci twierdzą, że skoro nie ma w nich substancji smolistych, to nie są dla nas groźne. Palaczami e-papierosów zostają więc coraz młodsze osoby. Nastolatka znajdująca się w śpiączce jest jedną z ofiar elektronicznych papierosów, dziś walczy o życie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Paląca nastolatka 

Pełnoletnia już nastolatka zaczęła swoją przygodę z e-papierosem trzy lata temu. Paliła codziennie i po jakimś czasie zaczęła się skarżyć na pogarszający się stan zdrowia. Zaczęło się niewinnie, od bólu pleców i nerek. Póki ból był do zniesienia, nie odwiedzała lekarzy. Jednak pewnego dnia miała problem z oddychaniem. Karetka zabrała ją w ciężkim stanie do szpitala. 

Lekarze nie wiedzieli, co się dzieje. Podawany jej tlen nie działał. Nadal nie mogła samodzielnie oddychać i lekarze postanowili wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Zrobili jej również prześwietlenie, na którym wyszło szydło z worka. Nastolatka miała poważnie uszkodzone płuca. Dopiero po przeprowadzeniu dwóch bronchoskopii lekarze dowiedzieli się, co się z nią dzieje. Diagnoza była następująca: nastolatka cierpi na ostre eozynofilowe zapalenie płuc.

 Choroba ta jest niezwykle rzadka i polega na odkładaniu się białych krwinek w pęcherzykach płucnych. Po trzech dniach pobytu w szpitalu nastolatka została wybudzona ze śpiączki, jednak do dnia dzisiejszego nocą musi być podłączona pod tlen. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przez Polskę mogą przejść trąby powietrzne. Pilne alerty IMGW, lepiej zostańcie w domach
2. Uwielbiana gwiazda walczy ze straszliwą chorobą. W Polsce choruje na nią ponad milion osób

Nastolatka dzieli się ze światem swoją historią, bo chce ostrzec wszystkich palaczy przez ryzykiem, jakie grozi sięgającym po papierosa. Bez względu na to, czy jest to papieros klasyczny czy elektroniczny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Na weselu uderzył żonę z całej siły podczas tańca. Goście byli wstrząśnięci
  3. Babcia ukarała 2-letnią wnuczkę. Teraz dziecku grozi amputacja stóp
  4. Pies zgubił się na wakacjach i desperacko próbował odnaleźć swojego pana. Niewyobrażalne, co się z nim działo przez 3 lata
  5. Brat zgwałcił 14-letnią siostrę. Jednak największy cios zadali jej właśni rodzice

źródło: newsner

Następny artykuł