Mama wysłała 16-latkę na mszę. W głowie się nie mieści, co robiła na mszy, najgorsze jednak przyszło potem

Mama wysłała 16-latkę na mszę. W głowie się nie mieści, co robiła na mszy, najgorsze jednak przyszło potem Źródło: .

Nastolatka unikała mszy świętych jak tylko mogła. 16-latka nie słuchała swojej mamy, która prosiła ją i błagała, by stawiła się w kościele. Kobieta mocno się doigrała.

Nastolatka nie miała zamiaru iść do kościoła. Po przepychance z mamą, w końcu się tam wybrała. To, co zaproponowała jej rodzicielka i to, co potem zrobiła 16-latka, wielu osobom nie mieści się w głowie.

Nastolatka nienawidzi chodzić do Kościoła. Czuje się przymuszana

16-latka nie ma takiego podejścia do Kościoła, jak jej mama. Mieszkając na Podkarpaciu, w małej wiosce, jest wręcz skazana na chodzenie na msze święte. Wszyscy są według niej aż do przesady wierzący, a uczęszczanie na msze i wyznawanie wartości katolickich nie ma pokrycia w realnym życiu. 16-letnia Iza sądziła, że w wakacje mama da jej spokój. Jednak ta zrywała ją z łóżka o 9:30 i kazała chodzić się modlić.

W ciągu roku zdarzało jej się usprawiedliwiać chorobą. Tym razem nastolatka zbuntowała się i powiedziała szczerze wprost, że jej się nie chce. 

- Mama kazała mi iść. Jednak hitem był jej argument: "Co ludzie powiedzą, że jej córki nie chodzi do kościoła?". Wydaje mi się, że ona naprawdę chodzi tylko dlatego, bo obawia się, co powiedzą inni. Podczas mszy zdarza jej się plotkować z koleżankami. Potem stoją 20 minut pod kościołem i obgadują sąsiadki. Czasem mam wrażenie, że chodzę do cyrku - tłumaczy Iza.

Wymyśliła sprytny sposób, by mama dała jej spokój

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Iza była zaskoczona, kiedy mama powiedziała, że da jej 10 złotych, byle tylko poszła na mszę. Szybko wykalkulowała, że to bardzo łatwy zarobek i kilkadziesiąt złotych miesięcznie dodatkowo bez żadnego wysiłku. Nastolatka wzięła pieniądze i poszła na mszę. Na miejscu jednak nie miała zamiaru w niej czynnie uczestniczyć, usadowiła się z tyłu i zajęła się swoimi sprawami. Jej mama oszalałaby, gdyby dowiedziała się, że nastolatka ma gdzieś "święcenie świętego dnia", a zrobiła to tylko dla pieniędzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. To oni mają najwyższe IQ
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Od tamtej pory nastolatka zdecydowała się wykorzystywać ten trik. Za każdym razem - jeśli nie jest chora - wyraża niechęć pójścia do kościoła. Mama jej płaci, a ona to wykorzystuje. W miesiącach letnich, kiedy jest gorąco, wcale nie stawia się na mszy - większość osób stoi na zewnątrz i nikt nie zauważa jej zniknięcia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. W TVP taki występ nigdy by się nie odbył. Na scenie obok Michała Szpaka pokazały się osoby w bardzo wymownych strojach
  4. Dziecko na kolanach błagało swojego idola o jedno. Reakcja gwiazdora powala, wszystko się nagrało
  5. Roksana Węgiel może się uczyć od Viki Gabor. 12-latka błyszczała na scenie, nie potrzebowała wyzywającego stroju

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News