Kilku nastolatków podeszło do młodszego kolegi i wtedy rozegrał się koszmar. Wszystko jest na nagraniu

Kilku nastolatków podeszło do młodszego kolegi i wtedy rozegrał się koszmar. Wszystko jest na nagraniu Źródło: kamienskie.info

Nastolatek z Kamienia Pomorskiego będzie miał poważne kłopoty. Na nagraniu, które przedostało się do sieci widać, jak znęca się nad młodszym chłopcem. To nie była tylko przemoc psychiczna, ale i fizyczna. Rodzice są zaniepokojeni.

Nastolatek już od dłuższego czasu obserwował swoje ofiary. Młodsze, słabsze i bezbronne stanowiły dla niego idealny cel. Wraz ze swoimi kolegami nie miał żadnych oporów, by skopać i poniżyć młodszego ucznia Szkoły Podstawowej w Kamieniu Pomorskim.

Nastolatek regularnie znęca się nad młodszymi

Na filmie nagranym w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim widać zachowania uczniów, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Grupa 8-klasistów otacza bezbronnego 9-letniego chłopca na szkolnym korytarzu, a jeden z odważniejszych nastolatków znęca się nad nim fizycznie. Młodszy uczeń próbuje się bronić, zostaje sprowadzony do parteru, napastnicy wykręcają mu ręce. Zewsząd dochodzą śmiechy i doping. O bulwersujących praktykach szybko dowiedzieli się rodzice.

– Podduszanie, przeciąganie po korytarzach, znęcanie się psychiczne, wypychanie z klasy. Czy tak powinno wyglądać zachowanie uczniów w szkole? Osobiście odbyłem rozmowę z dyrektorem, informując o problemie i jak widać nic się nie zmieniło. Nie może być tak, że dzieci boją się chodzić do szkoły - opowiada osoba, której dziecko nagrało film.

Sprawą zajmie się kuratorium oświaty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W szkole w Kamieniu Pomorskim już od dłuższego czasu miało dochodzić do takich sytuacji. Jest grupa nastolatków, która uprzykrza życie innym uczniom, przez co boją się chodzić na lekcje. Do szkoły boją się chodzić też te dzieci, które nawet pośrednio nie odczuły zachowania starszaków - wiedzą, że może to spotkać każdego.

- Zastanawiam się, czy mojej 8-letniej córce nie dzieje się tu krzywda - zastanawia się jedna z matek. Poważnie myśli o przeniesieniu dziecka do innej placówki, podobnie jak kilkunastu innych rodziców.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka miała tragiczny wypadek. Całą noc leżała w rowie, nikt jej nie znalazł. Przez lata dochodziła do siebie
2. Wiele razy zachwycaliśmy się jego filmami w Polsacie, TVN i TVP. Rodzina przekazała najgorszą wiadomość, osierocił syna

Do tej pory na ten temat nie wypowiedziały się władze szkoły, z kolei głos zabrały władze miasta.

- Z uczniami zostały przeprowadzone rozmowy. Będą mieć obniżone oceny ze sprawowania – poinformował Leszek Szefliński, wiceburmistrz Kamienia Pomorskiego.

O przemocy w szkole podstawowej zostało już poinformowane kuratorium oświaty. Nie wpłynęła jeszcze oficjalna, grupowa skarga rodziców, ale po nagłośnieniu informacji w lokalnych mediach Zachodniopomorski Kurator Oświaty będzie zbierał informacje na temat znęcania się w podstawówce.

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Podwyżka DOPŁAT do wynagrodzeń w przyszłym roku. Wyniosą od 900 do 2000 złotych
  2. Jolanta Kwaśniewska nie wytrzymała. Podczas wywiadu ujawniła całą prawdę, wszystkim opadły szczęki
  3. 67-letnia kobieta urodziła córkę. Powiedziała, jak zaszła w ciążę, nikt nie chce jej uwierzyć
  4. Przez kilka lat po ślubie żyła w ciągłym strachu. W końcu znalazła genialny sposób na inne życie "bez tego bólu, krwi", nie każdy go pochwala
  5. Z ust noworodka zaczęła sączyć się piana. Lekarka odkryła straszny powód w pieluszce dziecka, szybko popędziła po pomoc

Źródło: Fakt

Następny artykuł