19 letni Polak zmarł, jego płuca nie wytrzymały. To ważna przestroga dla nas wszystkich

19 letni Polak zmarł, jego płuca nie wytrzymały. To ważna przestroga dla nas wszystkich Źródło: Pixabay 1662222

Nastolatek trafił do jednego z polskich szpitali. Jego stan znacznie się pogarszał z dnia na dzień. Ostatecznie 19-latek nie przeżył. To może być tragiczna, choć istotna przestroga dla młodych ludzi, którzy mają styczność z tymi używkami.

Nastolatek wylądował w szpitalu w bardzo ciężkim stanie, który z każdym dniem był coraz gorszy. 19-latek ostatecznie zmarł, natomiast lekarze, którzy obejrzeli jego płuca byli wstrząśnięci - okazały się dramatycznie uszkodzone. Chociaż nie potwierdzono oficjalnej przyczyny, chłopak od dłuższego czasu korzystał z popularnej używki. To może zmienić punkt widzenia wielu młodych osób.

W województwie podlaskim do szpitala trafił nastolatek. Chłopak wylądował na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy w Łomży. Jego stan bardzo szybko się pogarszał, a lekarze nie potrafili mu pomóc. Wreszcie 19-latek zmarł. Pracownicy służb medycznych stwierdziły, że mimo tak młodego wieku, płuca młodzieńca były w dramatycznym stanie. Okazało się, że zmarły od dłuższego czasu palił e-papierosy. GIS postanowił zaapelować do młodych ludzi o rozsądek.

Nastolatek zmarł w łomżyńskim szpitalu

Chociaż to tragiczny przykład, może posłużyć jako przestroga dla innych młodych osób. 19-latek od dłuższego czasu palił e-papierosy, które wiele młodych ludzi traktuje jako niegroźną używkę, "zdrową" alternatywę dla zwykłego papierosa. Po śmierci nastolatka lekarze stwierdzili, że jego płuca były w dramatycznym stanie.

- Był to piorunujący przebieg. Z dnia na dzień stan się pogarszał  - przyznał Henryk Perkowski, lekarz ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie - wyjaśniła Główny Inspektorat Sanitarny.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

2. Ogromne zmiany w robieniu zakupów. Maksymalnie 50 osób w sklepie, metr odległości, znamy szczegóły

Prawdopodobnie mnóstwo młodych osób - jak ten nastolatek - uważa e-papierosy za bezpieczne i nieszkodliwe. Służby jednak temu zaprzeczają. W Polsce odnotowano już w tym roku 11 przypadków chorób płuc u osób używających e-papierosy. Wdychany aerozol może zawierać acetaldehyd, formaldehyd, akroleinę, propanal, o-metyl-benzaldehyd, karcinogenne nitrozaminy, które należą do substancji szkodliwych. W dodatku zwraca się uwagę na bardzo wysoką zawartość nikotyny w kapsułkach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cukrzycę można zobaczyć w oczach. Objaw, którego nie wolno lekceważyć
  2. Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Przeznaczy fortunę na walkę z epidemią, brawo
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie? Jest oficjalna odpowiedź
  5. Polski "pacjent zero" nadal w szpitalu. Wiemy, dlaczego nadal go nie opuścił
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News