Nastolatek miał mieć anginę
facebook.com alicia wall
Weronika Wasiak - 13 Września 2020

Lekarz zdiagnozował anginę. Dopiero po śmierci 13-latka okazało się, że miał w głowie śmiercionośne żyjątko

Nastolatek coraz bardziej skarżył się na swoje zdrowie - miał dreszcze, wymiotował, zaobserwował też sztywny kark. Gdy trafił do lekarza, ten bez zawahania zdiagnozował u niego anginę. Już kilka dni później chłopak nie żył, a w jego głowie znaleziono śmiercionośne żyjątko.

Nastolatek od urodzenia był okazem zdrowia, zdarzały mu się jedynie zwykłe przeziębienia, ale po za tym nigdy nie zmagał się z poważniejszymi problemami. Tak było przynajmniej do lipca tego roku, ale wtedy nikt nawet nie przypuszczał, że występujące symptomy okażą się zwiastunem prawdziwej tragedii. Rodzina nadal nie może pogodzić się ze śmiercią 13-latka. Ich zdaniem, można było tego uniknąć, ale zła diagnoza przeważyła o losach chłopaka.

Anna Walter Tomas Komenda zaręczynyDo tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdęCzytaj dalej

Gdy nastolatek trafił do szpitala, lekarz stwierdził anginę

Jak opisuje Fakt, wszystko działo się z końcem lipca tego roku na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. 13-letni Tanner Wall spędził krótkie wakacje z rodziną nad jeziorem, w czasie których nie odmawiał sobie długich kąpieli w wodzie. Już kilka dni po powrocie do domu zaczął czuć się źle czuć. Skarżył się na sztywniejący kark, wymioty, dreszcze obraz ból głowy. Ponieważ symptomy zaczęły się nasilać rodzice zdecydowali o zabraniu go do najbliższego szpitala Putnam Community Medical Center w Palatce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

Tam chłopak spędził zaledwie chwilę. Lekarz bez żadnych badań stwierdził, że 13-latek ma anginę i przepisał antybiotyk. Jego mama i ojczym nie zgadzali się z opinią medyka, dlatego poprosili o wykonanie dokładnych badań. Ten jednak odmówił i poradził, by pozwolili lekom zacząć działać. Widząc, w jak poważnym stanie jest Tanner poprosili więc, by przetransportowano go do innego szpitala. Słysząc to lekarz miał nie kryć oburzenia. Rodzina zdecydowała na własną rękę zawieść chłopaka do placówki oddalonej o 80 km. W czasie drogi jego stan znacząco się pogorszył.

Dopiero po śmierci odkryli, że miał w głowie śmiercionośnego pasożyta

W szpitalu Shands w Gainesville eksperci od razu zalecili nakłucie lędźwiowe, by sprawdzić, czy chłopak ma meningokokowe zapalenie opon mózgowych. Badanie potwierdziło wstępną tezę lekarzy, dlatego 13-latek natychmiast trafił na oddział intensywnej terapii. Jeszcze tego samego dnia wieczorem jego stan znów się pogorszył, co zmotywowało specjalistów do wykonania drenażu mózgu. Po dwóch dniach w odciągniętym płynie zauważono obecność pasożyta.

Dzisiaj grzeje:

1. Tomasz Komenda spojrzał w kamerę i powiedział słowa do ojca zgwałconej i zabitej dziewczyny. Wszyscy je zapamiętają

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów

Przez ten cały czas Tanner czuł się coraz gorzej, aż w końcu sytuacja stała się naprawdę dramatyczna. Lekarze do końca walczyli o jego życie, ale niestety, okazali się bezradni. 13-latek zmarł. Krótko po wielkiej tragedii medykom udało się ustalić, co tak naprawdę doprowadziło do śmierci. Zauważony wcześniej pasożyt był pierwotniakiem naeglerią fowleri, inaczej nazywanym również jedzącą mózg amebą. Naegleria fowleri występuje w ciepłowodnych rzekach i jeziorach, a do organizmu chłopaka dostała się przez nos razem z wodą. Rodzina ma żal do lekarze z rodzinnego miasta. Są pewni, że gdyby przeprowadził niezbędne badania tragedii udałoby się uniknąć.

ajlepsze newsy dnia:

  1. Uważaj na oszustów udających lekarzy. NFZ przestrzega ludzi w całej Polsce, dochodzi do kradzieży
  2. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]
  3. Rodzinny sekret Beaty Szydło wyszedł na jaw. Sąsiedzi wszystko wygadali, ciężko uwierzyć
  4. Już dziś wieczorem Polsat pokaże megahit, miliony Polaków zasiądą przed telewizorami. TVP i TVN zostaną zdeklasowane
  5. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wybitny polski aktor
  6. Najlepszą przekąskę na wieczór zrobisz z niedzielnego rosołu. Błyskawiczna galaretka podbije podniebienia domowników

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News