Zakrwawiony chłopak nagle wpadł do sklepu, przerażona ekspedientka natychmiast wezwała pomoc. Nie mogła uwierzyć w jego historię

Zakrwawiony chłopak nagle wpadł do sklepu, przerażona ekspedientka natychmiast wezwała pomoc. Nie mogła uwierzyć w jego historię Źródło: śląska policja

Nastolatek został brutalnie napadnięty. Kiedy zakrwawiony chłopak wpadł do sklepu i opowiedział ekspedientce swoją historię, ta wprost nie mogła w to uwierzyć. Natychmiast wezwała pomoc.

Nastolatek wpadł zakrwawiony do sklepu, a jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo. Pod budynkiem czekał na niego 25-letni kat, który chwilę wcześniej pobił chłopaka niemalże do nieprzytomności i go okradł. Mężczyzna po skradzeniu 10 złotych, papierosów i zapalniczki, zażądał kupna alkoholu. Na szczęście ekspedientka zachowała zimną krew.

Nastolatek został pobity i ograbiony. 25-latkowi to nie wystarczało

Do opisywanego zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów w Bielsku-Białej. 18-letni mężczyzna, który palił papierosy pod witryną lokalu handlowego, został zaczepiony przez starszego o 7 lat mężczyznę. Ten zabrał mu opakowanie, zapalniczkę oraz znajdujące się w kieszeni kurtki dziesięć złotych, po czym brutalnie go pobił. Po wszystkim zaczął mu grozić i domagać się, by ten wszedł do sklepu i kupił mu drogi alkohol.

- To jednak nie wystarczyło rozbójnikowi i grożąc dalszym pobiciem, zażądał, aby 18-latek poszedł do sklepu i kupił mu więcej papierosów oraz alkohol. Napastnik miał czekać na niego pod sklepem, aby zabrać zakupiony towar, kiedy wyjdzie - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak.

Młodszy z mężczyzn wszedł do sklepu i opowiedział o wszystkim ekspedientce. Ta go opatrzyła i wezwała policję. Zniecierpliwiony rabuś wszedł do budynku i zaczął szukać 18-latka, kiedy jednak zdał sobie sprawę, w jakim znalazł się położeniu, uciekł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Akcja policji trwała przez cały weekend

Poszukiwania 25-latka nie należały do najłatwiejszych. Policja znała tylko opis, który został podany przez pobitego nastolatka, a także mogła liczyć na zapis kamery monitoringu. Przez cały weekend stróże prawa chodzili po mieście i szukali kogoś, kto mógłby znać mężczyznę albo pasować do tego opisu.

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani
2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

- Niestety podejrzewany o ten napad rabunkowy mieszkaniec powiatu bielskiego ukrył się przed stróżami prawa. Policjanci sprawdzali jego kontakty rodzinne i towarzyskie, kontrolowali miejsca, w których mógł przebywać - mówi Szybiak.

W niedzielę udało się w końcu trafić na ślad mężczyzny i zaaresztowano go. Za swój czyn może spędzić nawet 12 lat w więzieniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja ZABRAŁA już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autem
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Żona przypadkiem natknęła się na sekretny notes męża. Gdy zajrzała do środka poznała powalającą prawdę i kolana się pod nią ugięły
  4. Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze
  5. Tata odkrył powód śmierci żony, dziecka w jej brzuszku i trzech synków. Złamał mu serce

Źródło: Mam Newsa Bielsko-Biała

Następny artykuł