NASA potwierdza! Ogromna asteroida leci w kierunku Ziemi

NASA potwierdza! Ogromna asteroida leci w kierunku Ziemi Źródło: fot. wikimedia.org

Kosmos pełen jest krążących po nim ciał niebieskich. Wiele z nich przelatuje codziennie w pobliżu Ziemi, a nawet wpada w jej atmosferę. NASA potwierdza, że ogromna asteroida leci właśnie w naszym kierunku.

Niedługo dojdzie do wydarzenia, które następuje jedynie co kilkadziesiąt lat. Oczy naukowców i amatorów astronomii skierują się na niebo, gdyż NASA potwierdziła, że ogromna asteroida leci w kierunku Ziemi. Wszystko stanie się w przyszłym miesiącu. ZOBACZ TAKŻE: NASA alarmuje. W kierunku Ziemi zmierza asteroida, za 2 miesiące możliwa kolizja Kosmiczny obiekt będzie trzecim co do wielkości, który minie naszą planetę. Uczeni kwalifikują go jako "potencjalnie niebezpieczny", co znaczy, że nie wiadomo, czy jego przelot będzie dla nas całkowicie bezpieczny. Ostatnim razem asteroida 3200 Phaeton znalazła się tak blisko Błękitnej Planety w 1974 roku.

Poraża rozmiarem

3200 Phaeton jest asteroidą pokaźnych rozmiarów i dlatego też tak ciekawi naukowców. Ciało niebieskie ma aż 5 kilometrów średnicy i z łatwością zniszczyłaby życie na Ziemi. Asteroida jest o połowę mniejsza od tej, która stworzyła meksykański krater Chicxulub. Wedle obowiązującej wersji nauki uderzenie asteroidy właśnie w Ameryce Północnej, uważa się za przyczynę wyginięcia dinozaurów. Ta, o której mowa przeleci w pobliżu Ziemi 16 grudnia.

NASA potwierdza

Naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej już zacierają ręce, gdyż będą mieli świetny materiał do badań. Asteroida znajdować się będzie na tyle blisko, że możliwe będzie wykonanie jej trójwymiarowego modelu. Chodzi o dosłownie kosmiczną odległość 10 milionów kilometrów. ZOBACZ TAKŻE: NASA zmienia znaki zodiaku, wszystko inaczej. Dodano też nowy. Oto zmiany Jest to jednak odpowiedni dystans do obserwacji radarowej. Naukowcy mają nadzieję na uzyskanie obrazów na tyle dobrych, by przydały się w studiowaniu wszystkich, mogących na zagrozić ciał. Nie należy jednak martwić się obecną sytuacją, gdyż jak na razie jesteśmy bezpieczni. Phaeton pochodzi z obszaru między Marsem a Jowiszem. Panująca tam niska temperatura sprzyja powstawaniu lodowych komet. Wszyscy chętni do amatorskiej obserwacji powinni zapewnienia NASA wziąć na poważnie, gdyż szacuje się, iż następnym razem asteroida minie Ziemię dopiero w 2093 roku. źródło: telewizjarepublika.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News