NASA
youtube.com/Astrofaza
Mateusz Wysokiński - 3 Czerwca 2019

Przełomowe odkrycie na Marsie. NASA wysłała tam Łazik Curiosity, który dokonał niesamowitego znaleziska

NASA doniosła o niezwykłym znalezisku. Łazik Curiosity, który bada obecnie "Czerwoną Planetę" odkrył niesamowitą strukturę, która w jasny sposób sugeruje, że przed milionami lat na Marsie mogło istnieć życie. Ten dowód może zmienić całkowicie wszystko to, co wiedzieliśmy o naszym sąsiedzie z układu słonecznego.

NASApodała sensacyjną informację. Mimo że plotki o wodzie na planecie nie były do tej pory potwierdzone żadnym, naukowym dowodem, to jednak ten dowód, wyczekiwany przez środowiska naukowe istnieje. A jest nim właśnie najnowsze znalezisko. Świat nauki zadrżał. Nikt nie mógł się tego spodziewać.

NASA informuje o niesamowitym wyczynie Curiosity. Fascynujące odkrycie na terenie Marsa

Łazik należący do amerykańskiej agencji kosmicznej odkrył właśnie glinę. Do znaleziska doszło na zboczach góry Aeolis Mons. Może to sugerować, że jeden z największych szczytów na planecie był w przeszłości otoczony przez jezioro. Glina, bogata w minerały porównywalna jest z tą znaną z Ziemi. Okazuje się, że badania łazika mogą wskazać na jeszcze kolejne źródła wody.

polsatZ ostatniej chwili: Polsat podaje przyczynę nagłej śmierci słynnego piłkarza reprezentacji. WstrząsająceCzytaj dalej

Niedawno, w jednym z kraterów na terenie Marsa odkryto bor. Jest to zjawisko pojawiające się na skutek parowania akwenów z powierzchni planety. Możliwe więc, że w przeszłości "Czerwona Planeta" była miejscem pełnym życia, a nawet mogła posiadać florę i faunę przykrytą obecnie przez połacie piasku i skał.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

magda gessler9 zdjęcie powoduje wytrzeszcz oczu. Tak NAPRAWDĘ Gessler wygląda bez makijażu i doczepówCzytaj dalej

Co przyniesie to odkrycie?

Odkrycie dotyczące znalezienia gliny jest o tyle ważne, że może zapowiadać możliwość osadzenia się przez ludzi na planecie. Plany kolonizacji Marsa już od dawna istnieją jako założenie czysto teoretyczne. Ostatnio nawet sam Donald Trump stwierdził, że może czas, aby przywrócić do NASA badania dotyczące osiedlania ludzi na obszarze planety. Amerykanin zasugerował, że jego administracja powinna debatować nad zwiększeniem budżetu agencji tak, aby już w przeciągu najbliższych stu lat ludzka noga powstała na powierzchni "Czerwonego Globu".

- A co jakbyśmy podnieśli budżet NASA do niebotycznych rozmiarów i skupili się tylko na tym, zamiast na innych misjach. Czy wtedy by się udało? - pytał Trump w wywiadzie

Mówi się, że podobne plany jak Trump ma także Elon Musk i jego firma Space X. Właściciel Tesli od dawna zainteresowany jest przeprowadzeniem programu osadnictwa na Marsie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała prawda o mężu Danuty Holeckiej! Nie zgadniecie, czym zajmuje się mąż królowej TVP! Oczy wam wyjdą z orbit
  2. 71-letnia kobieta przeszła operację plastyczną dla swojego młodszego męża. Efekt zwali was z nóg!
  3. Teraz to dopiero się zacznie. Lidl odpalił promocję, przez którą Polacy postradają rozumy
  4. BEZCZELNE tłumaczenie mężczyzny, który celowo przejechał psa. Ujawniono fragment rozmowy
  5. Do sieci wyciekły prywatne zdjęcia Sławomira. Jego żona nie ma na sobie praktycznie NIC [Zdjęcia]
  6. Koszmarne anomalie pogodowe, pojawią się niebezpieczne wyładowania. Pilny alert IMGW w TVN

Grażyna Torbicka i dzieciDlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Kilka smutnych i wstrząsających faktów z jej życiaCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News