Marek Jakubiak, znany poseł ruchu Kukiz’15, dotąd cieszył się sporym poparciem Ruchu Narodowego. Wszystko wskazuje jednak na to, że poseł z ramienia ruchu Pawła Kukiza straci w oczach narodowców. Gorąco zrobiło się bowiem na linii Jakubiak – narodowcy, po tym, co stało się w Katowicach. Skandaliczny happening, podczas którego narodowcy powiesili na zainscenizowanych szubienicach zdjęcia europosłów, poruszył nawet znanego browarnika.

Jakubiak gościł w internetowej telewizji wPolsce, gdzie bez ogródek skomentował akcję katowickich „performerów”. Wiceprezes Kukiz’15, który sam określa się jako narodowiec, nie zostawił na autorach pokazu suchej nitki.

ZOBACZ TAKŻE: Narodowcy: „Błaszczak, do ch*ja, co ty robisz?!” SZOKUJĄCA decyzja PiS o Marszu Niepodległości

Jakubiak apeluje

Poseł z ramienia Kukiz’15 ostro skrytykował szokujące poczynania grupy prawicowych działaczy. Jakubiak twierdzi, że podobne akcje szkodzą wizerunkowi nie tylko narodowców, ale całemu środowisku prawicy w Polsce. Parlamentarzysta obawia się przede wszystkim reakcji mediów, które jego zdaniem wykorzystają incydent w celu ośmieszenia idei konserwatywnych.

– Apeluję: opanujcie się, bo krzywdzicie postrzeganie prawicy w Polsce. Wam się wydaje, że to jest wesołe, ale będzie to wykorzystane inaczej… – mówił poseł.

ZOBACZ TAKŻE: PRZED CHWILĄ ujawniono! Jakubiak przechodzi do ostatniej partii, o której pomyślicie

Zmiana kierunku

Poseł Kukiz’15 tłumaczył także, że okazywanie wrogości i agresji odbije się na narodowcach. Wezwał ich również do budowania Polski, zamiast wdawania się w niepotrzebne utarczki, sugerując, by zwolennicy idei wielkiej Polski swoje poczynania opierali na wartościach wyznawanych przez ruchy endeckie. W swoich słowach Jakubiak odniósł się także do haniebnych haseł, które pojawiły się na Marszu Niepodległości w Warszawie, a które zwróciły uwagę całej Europy,

– Każdy taki transparent na Marszu Niepodległości, takie happeningi, gdzie pokazuje się agresję i wrogość, będą wykorzystane przeciwko Wam. Należy takie rzeczy potępiać. Wolałbym, by iść bardziej w endeckość – budowanie Polski, a nie występowanie przeciwko. Idźmy w budowanie wielkiej Polski, a nie tępienie kontestatorów wolnej Polski – zachęcał na antenie wPolsce.

Źródło: kresy.pl

Tak wyglądał Marsz Niepodległości 2017 [ZDJĘCIA]

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

...

Zobacz również