Podczas wczorajszego Marszu Równości w Gdańsku miało miejsce wiele incydentów z udziałem uczestników kontrmanifestacji zorganizowanej przez narodowców. W sieci pojawiło się nagranie, na którym narodowcy palą flagę Komitetu Obrony Demokracji, którą – według dziennikarki Katarzyny Włodkowskiej – wcześniej zabrali jednej z solidaryzujących się ze środowiskami LGBT staruszek.

Jak pisaliśmy wcześniej, wczorajszy Marsz Równości w Gdańsku był pełen wydarzeń, głównie za sprawą kontrmanifestacji zorganizowanej przez trójmiejskie środowiska narodowców, które sprzeciwiają się organizacji jakichkolwiek publicznych protestów czy marszów mających na celu rozpropagowanie idei całkowitego równouprawnienia dla homoseksualistów i innych orientacji. Ze strony narodowców dobiegały takie hasła jak „Zakaz pedałowania”, „Trójmiasto nie chce pedałów”, „Pedofile, lesby, geje – cała Polska z was się śmieje”. Doszło także do starć z policją, podczas których została zatrzymana m.in. córka jednej z gdańskich polityk Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE – Córka polityk PiS powalona na ziemię i zatrzymana podczas starć z Policją (video)

W sieci pojawiło się również nagranie, na którym widać jak uczestnicy kontrmanifestacji próbują podpalić flagę Komitetu Obrony Demokracji. Z relacji świadków wynika, że zabrali ją starszej kobiecie, która solidaryzowała się ze środowiskami LGBT.

 

 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: twitter

...

Zobacz również