Narodowcy widzą problem imigrantów w sadze Rowling. "Harry Potter to lewak, a Voldemort..."

Narodowcy widzą problem imigrantów w sadze Rowling. "Harry Potter to lewak, a Voldemort..."

O tym, że prawicowe środowiska lubią na swój specyficzny sposób interpretować znane dzieła popkultury mogliśmy przekonać się przy okazji wypowiedzi Grzegorza Brauna o Gwiezdnych Wojnach. Reżyser robił to w dowcipny sposób i można śmiało założyć, że była to zwykła abstrakcyjna zabawa. Co jednak sądzić o publikacji portalu narodowcy.net na temat Harry'ego Pottera? Czy to analiza zainspirowana Braunem? 

W wywodzie Grzegorza Brauna, Jedi byli metaforą bezpieki, a Darth Vader symbolizował pułkownika Kuklińskiego. Za podobną analizę wzięli się narodowcy z portalu narodowcy.net. Bartłomiej Law przekonuje, że Harry Potter był lewakiem, natomiast Voldemort - żołnierzem wyklętym.

Uwaga: w cytatach zachowaliśmy oryginalną pisownię

- Nie brałbym Harrego jako autorytet moralny ; jest arogancki, perfidny i zawistny. Całe siedem książek pali go mordercza rządza zemsty za rodziców których nigdy nie znał. Nienawidzi Dudleyów, swej rodziny ; magicznie usuwa szybę w zoo, tak że jego kuzyn Dudley wpada do terrarium z wielkim wężem, i nadmuchowuje swoją ciotkę jak balon, tak że ta ulatuje do góry, do nieba. Tak właśnie odpłaca im za 17 lat utrzymywania go w swoim domu za darmo, ot tak. No, no, ale wszak walczy z Voldemordem, z tymi którzy chcą prześladować czarodziejów brudnej krwi ! - czytamy.

- Książka nachalnie promuje małżeństwa mugoli z czarodziejami (Lily i James, Hermiona i Roń), i piętnuje tych, którzy się przeciwstawiają temu procederowi. Wyobraźmy sobie teraz co by się stało gdyby Indianie w Stanach Zjednoczonych i Aborygeni w Australii zaczęli żenić się z białymi ... No właśnie. Zresztą, Brytyjczycy właśnie za pomocą mieszanych małżeństw niemal wyludnili Australię z autochtonów. Ministerswa magii walczy z dyskryminacją wobec mugolakow ; wiele czołowych stanowisk w rządzie obejmują mugolaki, w szkołach zaś uczy się "mugoloznastwa". Zamieńmy teraz słowo mugolakow na imigrantów, i mamy obraz współczesnych rządów Anglii, Francji i Niemiec. - dodaje autor.

- W tym całym demototalitarnym szambie znajduje się grupka ludzi która odważa się powiedzieć NIE systemowi. Jak żołnierze niezlomi, bądź powstańcy listopadowi i styczniowi, śmierciożercy podejmują walkę z góry skazaną na przegraną, najpierw ze szkolą, potem z ministerstwem. Tom Riddle aka. Romuald Traugutt rzuca wyzwanie swemu dawnemu mistrzowi Albusowi "Stalinowi" Dumbledorowi, który niczym dyktator roztacza swe wpływy daleko poza obszar szkoły. Dobry Dumbledore niczym profesorek na UW prowadzi lewacki program nauczania, dając posady nauczycielskie swoim kumplom. [...] Harry jest typowym liberałem. Ma multikulturowych przyjaciół ; olbrzyma Hagrida, wilkołaka Lupina, ojca chrzestnego animaga Syriusza (zmienia się w psa), i wiele, wiele innych.

- Ślizgoni są synonimem nas, zwykłych ludzi którzy nie chcą aby imigranci zalali nasz kraj, wymieszali się z nami i wygubili nas. J.K.Rowling niezwykle trafnie opisała to co się dzieje dziś w Europie, multikulturową utopię .... No właśnie, utopię. Zalewani przez imigrantów Europejczycy powoli stają się mniejszością na własnym kontynencie, jak pokazują wskaźniki urodzeń. Musimy zacząć podejmować radykalne metody walki, tak jak śmierciożercy, tak jak Voldemort i Darth Vader, tak jak Żołnierze Niezłomni, którzy w czerwonej propagandzie byli przedstawiani jako bandyci palący wsie. Nie bójmy się myśleć poza utartymi schematami ! Formujmy nasze szeregi abyśmy kiedyś mogli zmienić ten kraj. Prawda zwycięży ! - podsumowuje Bartłomiej.

Jak Wam się podoba takie świeże spojrzenie na popularną serię książek?

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News