Chcą zdelegalizować Platformę i Nowoczesną. Proszą Ziobrę o pomoc
Wiadomości Pikio - 30 Stycznia 2019

Chcą zdelegalizować Platformę i Nowoczesną. Proszą Ziobrę o pomoc

Narodowcy podczas swoich marszów często głoszą kontrowersyjne poglądy. Sprzeciwia się im większość społeczeństwa. Teraz podjęli kolejny ruch. Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy chcą delegalizacji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. 

Narodowcy uważają, że politycy reprezentujący te partie nie dopuszczają do głosu dużej części społeczeństwa, jak na przykład działaczy narodowych. W związku z tym Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy zawnioskowali do Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej w Sejmie stwierdził, że to są partie, które łamią prawo konstytucyjne. - Swoimi działaniami, ale też wystąpieniami, które licznie przeprowadzają, jak chociażby wystąpienia pana Grzegorza Schetyny, nawołują do nienawiści i nieakceptowania poglądów, które są żywe w polskim społeczeństwie i polskim narodzie - przekonywał Mateusz Marzoch.

Narodowcy: Swoim zachowaniem PO pokazuje tylko swoją hipokryzję

Rzecznik MW przypomniał o aferach Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem to kolejna przesłanka ku temu, by tę partię zdelegalizować. - Dobrze wiemy, ile afer za czasów rządów PO w Polsce miało miejsce, dobrze znamy aferę m.in Amber Gold, dobrze znamy wtargnięcia do redakcji niektórych gazet, aferę taśmową - wyliczał. Jest to odpowiedź na sobotnie słowa Grzegorza Schetyny podczas konwencji "Kobieta, Polska, Europa". - Będziemy domagać się bezwzględnego ścigania każdego przypadku stosowania gróźb i mowy nienawiści. Do skutku będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji - zapowiedział przewodniczący PO. Stanowcze słowa Schetyny dotyczą skandalicznego działania, do którego dopuściła się właśnie Młodzież Wszechpolska. Na początku roku działacze stowarzyszenia porozsyłali akty zgonów polityków do 11 miast w Polsce. Dostał go m.in Paweł Adamowicz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
Rak trzustkiMorawiecki walczy z groźną chorobą. Podpowiadamy, jak ją wcześnie rozpoznaćCzytaj dalej

"W żaden sposób nie łamiemy Konstytucji"

Natomiast Marzoch oświadczył, że Młodzież Wszechpolska jest stowarzyszeniem legalnie działającym w Polsce. - Jesteśmy stowarzyszeniem, które w żaden sposób nie łamie konstytucji, które w żaden sposób nie łamie żadnej z obowiązujących ustaw. Nawoływanie do delegalizacji naszego stowarzyszenia, a także innych stowarzyszeń jest po prostu próbą ograniczenia wolności obywatelskich i swobód obywatelskich - tłumaczył rzecznik. Dodał, że swoim zachowaniem PO pokazuje tylko swoją hipokryzję i to, że chce zamknąć usta swoim przeciwnikom politycznym, którzy są po prostu dla nich niewygodni. Z kolei Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego stwierdził, że Ci, którzy chętnie krzyczą "konstytucja" powinni zacząć jej przestrzegać.- Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów w przestrzeni publicznej nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski, dlatego te wnioski powinny być przez prokuratora generalnego rozpatrzone i powinny się odpowiednie organy nad nimi po prostu pochylić- oświadczył.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Nadchodzi marsz narodowców w Auschwitz. „Opinia Żydów się nie liczy”
  2. Prezydent Poznania w szpitalu. Sytuacja jest poważna
  3. PiS przeniósł debatę w Sejmie na noc. Chcą ukryć ponad miliard dotacji dla TVP?
  4. Barbara Kurdej-Szatan poważne chora. Wyniki badań są bardzo złe
  5. Z kim ma dziecko Omenaa Mensah? To jak nazywa się jej syn, to dla wielu TOTALNE zaskoczenie
 
Taśmy Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński chciał to załatwić po cichu. Szokujące fakty ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News