Narodowcy: "Błaszczak, do ch*ja, co ty robisz?!" SZOKUJĄCA decyzja PiS o Marszu Niepodległości

Narodowcy: "Błaszczak, do ch*ja, co ty robisz?!" SZOKUJĄCA decyzja PiS o Marszu Niepodległości

To wiadomość z ostatniej chwili. Narodowcy nie mogą uwierzyć, że za Marsz Niepodległości wzięła się prokuratura. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ludzie, którzy wykrzykiwali kontrowersyjne hasła i nieśli na transparentach haniebne kwestie, będą mieli ogromne problemy. Przez to narodowcy wypowiedzieli wojnę PiS.

Śledczy postanowili bowiem zająć się sprawą i odpowiedzialnych za głoszenie tych treści stawić przed sądem. Jak potwierdził sam minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak, zapisy z monitoringu dokumentujące przebieg Marszu już trafiły do prokuratury. - Zapisy z monitoringu z przebiegu zarówno Marszu Niepodległości, jak i marszu konfrontacyjnego 11 listopada są w prokuraturze - potwierdził minister.

Bez wybaczenia

Narodowcy już boją się, że przez prokuraturę Marsz Niepodległości na setną rocznicę jej odzyskania może się nie odbyć przez zamieszanie prawne wokół niego. Byłaby to kompletna katastrofa dla zwolenników i organizatorów marszu. Zwłaszcza, że PiS obiecywał podchodzić do wydarzenia inaczej niż poprzednicy. Są jednocześnie wściekli na ministra spraw wewnętrznych, że ten dostarczył do prokuratury zapisy z kamer monitoringu. Nie mogą wybaczyć mu tego, że postarał się o donos na nich i zapowiadają, że odpłacą mu się za ten cios. Już teraz w sieci pojawiają się nienawistne komentarze pod adresem ministra Błaszczaka. - Błaszczak, do ch*ja, co ty robisz?! - brzmi jeden z łagodniejszych komentarzy w internecie. Sprawa może być jednak jeszcze bardziej skomplikowana i znacznie bardziej opłakana. Jak powiedział bowiem prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, "wysoce prawdopodobne, że kilka postępowań dotyczących 11 listopada jest już prowadzonych". To przesądza kwestię przyszłego Marszu Niepodległości i całkowicie niszczy obraz PiS, jako propolskiej formacji w oczach narodowców. - Jest wysoce prawdopodobne, że część postępowań dotyczących wydarzeń z 11 listopada już zostało wszczętych przez prokuraturę, ale na razie nie jestem w stanie podać ich precyzyjnej liczby - mówi enigmatycznie Ziobro. źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News