Nareszcie! Jest polski akcent na liście najpopularniejszych miast świata

Nareszcie! Jest polski akcent na liście najpopularniejszych miast świata Źródło: źródło: flickr.com, huffingtonpost.com

Czy Polska to atrakcyjny kierunek dla turystów? - takie pytanie z pewnością zadają sobie co roku w sezonie właściciele kurortów i ośrodków turystycznych. Wiadomo bowiem, że popularność naszego kraju i atrakcji ci przeliczają na zarobione pieniądze, z których się utrzymują.

Dla wszystkich prowadzących działalność w branży turystyki mamy dobre wieści - Polska jest coraz częściej odwiedzanym krajem. To, że z roku na rok do kraju nad Wisłą przybywa turystów widać chociażby w globalnym zestawieniu najpopularniejszych miast. W tym roku wśród nich pojawiło się jedno polskie miasto.

Z góry uprzedzamy jednak wszystkich, że nie chodzi o krakowskie sukiennice ani poznańskie koziołki. Zagranicznych turystów najbardziej przyciąga nasza stolica. Zgodnie z rankingiem Global Destinations Cities Index, Warszawa znalazła się na 72. miejscu wśród najchętniej odwiedzanych miast świata.

 - Do Warszawy z roku na rok przyjeżdża coraz więcej turystów - komentuje Maria Schicht ze Stołecznego Biura Turystyki.

Warto dodać, że tym samym nasza stolica stała się pierwszym i jedynym jak dotąd miastem Polski w tym prestiżowym rankingu. 72. miejsce pozwoliło nam wyprzedzić takie miasta jak Tel Aviv, Sofia czy Saint Petersburg. Z kolei na pierwszym miejscu znalazł się Bangkok z 20 mln turystów w ciągu roku. Tuż za nim uplasowały się natomiast Londyn i Paryż.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News