Nareszcie! Amerykanie podjęli decyzję, na którą czekał cały świat

Nareszcie! Amerykanie podjęli decyzję, na którą czekał cały świat

Choć rośnie jej konkurencja, amerykańska gospodarka nadal nadaje ton tej światowej. Teraz, ku uciesze inwestorów jedna z najważniejszych instytucji USA, podjęła kluczową dla nasz wszystkich decyzję. W obliczu ostatnich wydarzeń jest to niezwykle ważne. 

Pomimo przejścia huraganów stan gospodarki za Oceanem utrzymuje się na dobrym poziomie oraz notuje znaczny wzrost. Poprawia się sytuacja na rynku pracy oraz rośnie PKB. Pomimo wpływu huraganów Amerykańska Rezerwa Federalna podjęła decyzję o utrzymaniu głównej stopy procentowej na zwykłym poziomie od 1 do 1,25 proc. Spełniono tym samym oczekiwania światowego rynku. - Informacje otrzymane przez FOMC od wrześniowego posiedzenia sugerują, że rynek pracy ulegał dalszej poprawie, a aktywność w gospodarce rosła w solidnym tempie, mimo zaburzeń związanych z huraganami - brzmi treść komunikatu Fed.

Dawno nie było lepiej

Ostatnie dwa kwartały były najlepsze od trzech lat. PKB Stanów Zjednoczonych znacznie w tym czasie wzrosło. W II kwartale tego roku było to 3,1 proc., natomiast w następnym 3 proc. Ostanie tak pozytywne dwa kwartały z rzędu, zdarzyły się w 2014 roku. źródło: biznes.interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News