Papież Franciszek dla wielu osób jest ikoną współczesnego Kościoła. Dla innych – postacią niezwykle kontrowersyjną. Bardzo osobiste szczegóły ze swojego życia zdradził w wywiadzie-rzece, który niebawem pojawi się na półkach w księgarniach.

Chociaż książka jeszcze nie została wydana, już teraz do mediów spływają fragmenty słów papieża Franciszka. Wywiad-rzeka powstał w wyniku kilkunastu rozmów ojca świętego oraz francuskiego socjologa i badacza mediów Dominique’a Woltona.

W czasie spotkań Franciszek wyjawił wiele prywatnych szczegółów ze swojego życia. Jednym z nich jest to, że przez pewien czas regularnie uczęszczał do psychoanalityka.

(Psychoanaliza) bardzo mi pomogła w tamtym momencie życia, w którym potrzebowałem skonsultować się, by wyjaśnić pewne rzeczy – przyznał papież Franciszek.

Okazuje się, że ojciec święty chodził do psychoanalityka prawie 40 lat temu. Sam miał 42 lata i kilka lat wcześniej został prowincjałem jezuitów w Argentynie. Papież Franciszek dobrze wspomina wizyty, na które uczęszczał przez pół roku regularnie co tydzień.

– To bardzo dobry człowiek, który wielce mi pomógł – podkreśla papież.

W rozmowie, która niebawem ukaże się na francuskim rynku wydawniczym, ojciec święty wspomina także inne osobiste wydarzenia, które miały wpływ na jego rozwój. Wspomina między innymi kobiety, które wpłynęły na jego życie – w tym babcie i matkę. Mówi też o sympatiach i partnerkach z młodości.

– Bycie stale w kontakcie z kobietami bardzo mnie wzbogaciło – podkreśla.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również

Zamach podczas obchodów święta niepodległości