34-latka codziennie piła uwielbiany napój. Jej organizm nie wytrzymał, sekcja zwłok ujawniła porażającą prawdę

34-latka codziennie piła uwielbiany napój. Jej organizm nie wytrzymał, sekcja zwłok ujawniła porażającą prawdę Źródło: Pixabay.com Herbich

Napoje słodzone spożywane w nadmiernych ilościach są bardzo niezdrowe, przestrzegają przed nimi wszyscy lekarze i dietetycy. Bliscy 34-latki przyznali, że była ona niemal uzależniona od uwielbianego napoju. Jej organizm nie wytrzymał. Osierociła trójkę dzieci.

Napoje słodzone były jej słabością, która ostatecznie doprowadziła do śmierci 34-latki. Organizm kobiety nie wytrzymał. Osierociłą trójkę dzieci. Sekcja zwłok ujawniła porażającą prawdę o jej zgonie, koroner uważa, że sprawę śmierci 34-latki należy nagłośnić, by ostrzec innych.

Napoje słodzone doprowadziły do śmierci 34-letniej kobiety

Do śmierci Amy Louise Thorpe z Invercargill w Nowej Zelandii doszło w 2018 roku. Kobieta od lat cierpiała na padaczkę. 4 grudnia została znaleziona nieprzytomna w swoim domu, jej życia nie udało się uratować. Sekcja zwłok Amy ujawniła porażającą prawdę o jej nagłym odejściu.

Jak przekazał portal "Stuff", śledztwo wykazało, że 34-latka miała ogromny problem z nadmiernym spożywaniem napojów słodzonych oraz energetycznych. Przyjaciółka oraz partner kobiety przyznali, że Amy Thorpe była od nich wręcz uzależniona. Mężczyzna przed sądem zeznał, że kobieta codziennie piła 2 litry napojów typu kola i litr energetyków. Sekcja zwłok kobiety potwierdziła te informacje.

34-latka była uzależniona od napojów słodzonych i energetycznych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czasie sekcji zwłok 34-latki lekarze potwierdzili, że w jej krwi i moczu wykryto znaczne ilości kofeiny i nikotyny, co mogło doprowadzić do nagłego pogorszenia się jej stanu zdrowia. Poza atakami padaczki kobieta zmagała się również z depresją, bezdechem sennym, stanami lękowymi, nadwagą oraz cukrzycą ciążową.

- W przypadku pani Thorpe jest możliwe, że nadmierne spożycie kofeiny doprowadziło do niekontrolowania ataków padaczki. Podczas gdy umiarkowane spożycie kofeiny nie wpływa na to znacząco, to duże ilości kofeiny mogą zwiększyć częstotliwość i siłę ataków, a także mogą mieć inne negatywne skutki dla zdrowia - przekazał Dr Graeme Hammond-Tooke, neurolog.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama Michała Szpaka zmarła po ciężkiej i bolesnej chorobie. Niedługo po jej śmierci zrobił niewyobrażalną rzecz, porusza nawet po latach

2. Kobieta przeszła przez prawdziwy koszmar. Rodzina sprzedała ją, aby spłacić dług

Koroner prowadzący tę sprawę uznał, że historię śmierci Amy Thorpe warto upublicznić, by ostrzec zarówno innych ludzie cierpiących na epilepsję, jaki i ich bliskich oraz lekarzy przed konsekwencjami zdrowotnymi, jakie w takich przypadkach może nieść za sobą spożywanie zbyt znacznych ilości kofeiny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  3. Córka Izabelli Scorupco jest niesamowicie piękna, aż brakuje słów. Niedaleko pada jabłko od jabłoni?
  4. Wszystko tuż przed maturą, uczniowie się nie spodziewali. Minister Edukacji nagle zabrał głos
  5. Edyta Górniak przyznała, że jest gotowa na śmierć. Fani zaniepokojeni
  6. Aktor „Klanu” ma już tylko jedną prośbę. Sam nie jest w stanie walczyć ze śmiertelną chorobą

źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News