Szef chce obciąć Marcie pensję, bo za często wychodzi na papierosa. "Prześladują mnie z powodu uzależnienia"

Szef chce obciąć Marcie pensję, bo za często wychodzi na papierosa. "Prześladują mnie z powodu uzależnienia" Źródło: Unsplash/Riccardo Fissore

Nałóg zawsze jest problematyczny. Wpływa na zdrowie i postrzeganie otoczenia. Ta kobieta nie spodziewała się, że z powodu jej regularnego wychodzenia na papierosa spotkają ją w pracy nieprzyjemności. Po rozmowie z szefem kompletnie zmieniła podejście do nowego miejsca zatrudnienia.

Nałóg to nie przelewki. Są ludzie, którzy bez papierosa nie wytrzymają ani godziny. Do nich też zalicza się Marta. Ostatnio kobieta przeniosła się do nowej pracy. Była bardzo zadowolona, bo obawiała się, że po przeprowadzce może być trudno jej znaleźć dobre miejsce zatrudnienia w branży, która ją interesowała, ale na szczęście wszystko poszło po jej myśli.

Szybko zaczęła rozwijać skrzydła i pokazała nowym współpracownikom, że potrafi dać z siebie wszystko. Gdy po dwóch tygodniach została zaproszona na rozmowę do gabinetu szefa, oczekiwała pochwały, a może nawet podwyżki. Nic bardziej mylnego - ze spotkania wyszła rozczarowana i zniechęcona.

Nałóg stał się powodem do narzekań współpracowników

Szef Marty postanowił zwrócić jej uwagę na to, że za często wychodzi przed budynek, żeby zapalić papierosa. Wedle tego, co powiedziała kobieta, taką przerwę robiła sobie średnio raz na godzinę, ale zajmowała jej ona maksymalnie około pięciu minut - w przeciwieństwie do licznych przerw, jakie robili sobie jej niepalący współpracownicy, którzy w tamtym czasie rozmawiali przez telefon, szli na kawę czy plotkowali.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta nie mogła uwierzyć, że po świetnym starcie w pracy jedynym, co usłyszała, były pogróżki o tym, że powinna przejść na mniejszy wymiar godzinowy oraz o tym, że za przerwy zostaną jej potrącone pieniądze z pensji. Wiedziała, że dobrze zna się na tym, co robi i że wykonuje więcej pracy, niż nowi koledzy z 10-letnim stażem w branży.

Ktoś musiał na nią donieść

Kobieta jest przekonana, że padła ofiarą mobbingu przez swój nałóg i że rozmowa z szefem z pewnością została spowodowana przez doniesienia ze strony zazdrosnych współpracowników. Marta nie wyklucza, że mogli być zazdrośni o to, że nawet przy wszystkich swoich przerwach wykonuje więcej pracy niż oni.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. Tak źle jeszcze nie było, 5 województw zagrożonych

Kobieta powiedziała, że po rozmowie z szefem zniechęciła się do nowego miejsca w pracy i nie jest pewna, czy się tam odnajdzie, gdyż bez dymu papierosowego będzie jej dużo ciężej utrzymać koncentrację. Może jednak powinna znaleźć mniej szkodliwy dla zdrowia sposób? I tak, który nie będzie powodem do narzekań ze strony kolegów z pracy i szefostwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uważaj na te 3 znaki zodiaku! To paskudni manipulanci, nie cofną się przed niczym dla własnych korzyści
  2. Turystka zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Gdy później oglądała fotografię była sparaliżowana, aparat uchwycił trudną do wytłumaczenia rzecz
  3. Niewyobrażalna tragedia podczas świątecznego jarmarku, nie żyje dziecko. Wyjątkowo okropna śmierć za granicą
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty  
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

źródło: papilot

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News