Na początku lipca Arabia Saudyjska i grupa państw arabskich zerwały stosunki ekonomiczne i handlowe z Katarem, który oskarżają o wspieranie terroryzmu i kontakty z Iranem. Na konflikcie nie ucierpieli jedynie ludzie. Problem mają też wielbłądy katarskich pasterzy.

Tysiące zwierząt, głównie wielbłądów, wypasanych było na terenie Arabii Saudyjskiej za zgodą rządu w Rijadzie. Teraz właściciele objęci sankcjami, jako obywatele zablokowanego państwa nie mogą wrócić po swoje zwierzęta.

Pozostawione bez opieki wielbłądy same muszą szukać drogi do domu. Wędrując przez piaski pustyni, gdzie temperatury sięgają kilkudziesięciu stopni giną z wycieńczenia.

Straty są tym większe, że zwierzęta są przygotowywane do wyścigów i konkursów piękności, a ich wartość sięga setek tysięcy złotych. Właściciele czekają na swoje zwierzęta przy granicy z Arabią Saudyjską. Nie mając możliwości jej przekroczenia z nadzieją oczekują, że jak największa ilość ich wielbłądów wróci do domu.

https://twitter.com/voadeewa/status/881256159956652033?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2FSwiat%2F170719605-Za-wojne-z-Katarem-placa-wielblady.html

źródło: rp.pl

...

Zobacz również