Największy wróg Macierewicza nagrodzony. Zachód jest zachwycony

Największy wróg Macierewicza nagrodzony. Zachód jest zachwycony

Ta wiadomość spadła na Antoniego Macierewicza jak grom z jasnego nieba. Jego największy wróg dostał prestiżową nagrodę, a polityczny świat Europy Zachodniej nie może się go nachwalić.

Tomasz Piątek, bo o nim mowa, to dziennikarz "Gazety Wyborczej" i autor bardzo kontrowersyjnej książki pt. "Macierewicz i jego tajemnice". Ukazała się ona pod koniec czerwca i w krótkim czasie stała się hitem. Książka sprzedała się w ponad 200 tys. egzemplarzach. Docenili ją również za zachodnią granicą.

Czy Antoni Macierewicz był rosyjskim agentem?

Do jednego sukcesu dochodzi drugi. Dziennikarz zdobył uznanie prestiżowej organizacji Reporterzy Bez Granic i TV5 Monde. Tomasz Piątek otrzymał od nich w Strasburgu Nagrodę Wolności Prasy. Wszyscy chcą znać odpowiedź na pytanie: "czy Antoni Macierewicz był rosyjskim agentem?", jednak sam autor książki przyznał, że nie złapał go za rękę. Zastrzegł, że to, co napisał, to jego prywatne śledztwo na temat powiązań i znajomości szefa MON. - Natomiast trudno przypuszczać, by otaczając się przez dziesięciolecia ludźmi z GRU lub mocno powiązanymi z GRU, pan minister przez ten cały czas nie zorientował się, co robi i kim są jego koledzy, jego najbliżsi współpracownicy – mówił Tomasz Piątek w wywiadzie dla naTemat.

W kraju grożą mu konsekwencje

Antoni Macierewicz twierdzi, że publikacja opiera się na samych kłamstwach. Co dziwne, nie podał Piątka do sądu, tylko zaczął go ścigać przez departament wojskowy prokuratury, pod zarzutem "zamachu na funkcjonariusza publicznego". W obronie dziennikarza stanął Międzynarodowy Instytut Prasy. W uzasadnieniu przyznania nagrody Piątkowi Reporterzy Bez Granic zaznaczyli, że w kraju grożą mu konsekwencje ze strony aparatu państwa. Powiedział o nich także sam dziennikarz, dziękując za wyróżnienie. - Mówi się, że ludzie nie doceniają dziś wolności słowa. Mówi się, że traktują ją jak fanaberię dziennikarzy i pisarzy. Podzielę się więc z Wami moim doświadczeniem. W ostatnich miesiącach zjeździłem miasta i miasteczka Polski. Gdy mówiłem o wolności słowa, niewielu słuchaczy wzruszało ramionami – stwierdził Tomasz Piątek, odbierając swoją nagrodę. Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News