To może być najgorętszy polityczny come-back ostatnich lat. Sytuacja w kraju skłoniła do powrotu z emerytury największego wroga Jarosława Kaczyńskiego. Czy zmieni to sytuację na polskiej scenie politycznej?

Lech i Jarosław Kaczyńscy w latach 1990-1991 byli jednymi z najbliższych współpracowników Lecha Wałęsy.  Odpowiedz na pytanie, dlaczego tak krótko pomagali Wałęsie w pracy, udzielił on sam. Powód wykluczenia Kaczyńskich jest z dzisiejszej perspektywy niezwykle kuriozalny. Okazuje się, że z Kancelarii Prezydenta Wałęsa wyrzucił ich za kontakty agenturalne.

Braci Kaczyńskich wyrzuciłem z Kancelarii Prezydenckiej, dlatego że trzymali agentów, a ci im wybierali możliwe haki. Po wyrzuceniu byli na zawsze załatwieni, ale Krzaklewski ich wyciągnął i ożywił – pisał na Facebooku Wałęsa.

Od tego czasu pomiędzy Wałęsą a Kaczyńskimi trwa nieustanna wojna. Nie zakończyła jej nawet śmierć Lecha Kaczyńskiego w katastrofie smoleńskiej oraz fakt, że Wałęsa już od wielu lat przebywa na politycznej emeryturze.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie ostro! Kaczyński spotka się z Wałęsą.

Wielki powrót

Teraz, na skutek deklaracji Wałęsy, konflikt najpewniej ulegnie zaostrzeniu.

– Nie zgadzam się z niszczeniem Polski. Musimy zrobić wszystko, by jak najszybciej odrzucić tę grupę od władzy – mówił podczas ostatniej demonstracji opozycyjnej Wałęsa –  Niszczą wszystko co do tej pory zdobyliśmy, wszędzie cały świat kłócą z nami. I dlatego musimy wziąć się do roboty. Ja myślałem, że będę już odpoczywał, bo trochę już się w życiu napracowałem, ale z tego co widzę, to trzeba jednak zejść z urlopu i zabrać się do roboty. Będę próbował do was dołączyć. Oczywiście – nie chcę żadnych miejsc i funkcji – dodał. Zanosi się zatem na to, że Wałęsa zrobi z Kaczyńskiego miazgę, największego przegranego ostatnich lat.

„PO powinna połączyć się z .N”

Podczas demonstracji głos zabrał również wicemarszałek Senatu, legenda „Solidarności” Bogdan Borusewicz – Sytuacja jest coraz bardziej groźna i niebezpieczna – odpowiedzią na to powinno być zjednoczenie opozycji, partii opozycyjnych, bo wspólne listy to już w tej chwili za mało. Platforma powinna połączyć się z Nowoczesną i otworzyć na inne środowiska – mówił.

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie POROZUMIENIE zniszczyło plany Kaczyńskiego

Źródło: Rzeczpospolita

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

 

 

 

 

...

Zobacz również