Jeżeli uda się zniszczyć pozycję tej osoby, PiS będzie w rozsypce. Partia rządząca nagle straci przewagę, którą tak długo wypracowywała. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że nie obejdzie się bez politycznej walki na noże.

Chodzi o dwa materiały, które stawiają szefową Trybunału Konstytucyjnego, Julię Przyłębską, w bardzo negatywnym świetle. Mowa o artykułach dwójki dziennikarzy: Gazety Wyborczej, Wojciecha Czuchnowskiego i Faktu, Anny Czuby. Ci w swoich materiałach opisali przeszłość Przyłębskiej. Ta jawi się jako bardzo mroczna.

Mowa bowiem o jej powiązaniach z tajnymi służbami. Dziennikarze podają bowiem, że w latach 90. sędzia-dubler Mariusz Muszyński, współpracownik szefowej TK, był powiązany ze służbami. Tak samo miała być skontaktowana Julia Przyłębska. Ujawnienie tych informacji nie spodobało się jednak sędzi. Będzie doniesienie na dziennikarzy.

– Prezes Trybunału Konstytucyjnego Pani Julia Przyłębska złoży doniesienie do prokuratury w sprawie publikacji „Gazety Wyborczej” i dziennika „Fakt” zawierających nieprawdziwe informacje dotyczące jej rzekomych powiązań ze służbami specjalnymi – mówi rzecznik Trybunału Konstytucyjnego.

Nie ulega jednak wątpliwości, że takie informacje to prawdziwe uderzenie w wiarygodność jednego z największych sojuszników władzy. Jeżeli sprawa stałaby się na tyle głośna, że trąbiłyby o niej wszystkie media, a wątpliwości nabraliby sami Polacy, Przyłębska wyleciałaby z hukiem z TK.

źródło: wp.pl

Oto szwajcarski pałac najbogatszego Polaka! Za ile go sprzedają? NIEWIARYGODNE!


Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również

Zobacz również