SZOK! Totalny skandal w Milionerach, jak to w ogóle możliwe?!

SZOK! Totalny skandal w Milionerach, jak to w ogóle możliwe?! Źródło: screen Youtube.com/ dwint Milionerzy TVN

Dziwne odpowiedzi bądź błędy uczestników w Milionerach już na zawsze weszły do historii telewizji. Mało kto jednak wie, że byli zawodnicy którzy odpadali...mimo poprawnej odpowiedzi, jaką zaznaczali. To skandal!

Wszystkie przypadki miały miejsce w poprzedniej dekadzie. Z powodu nieprecyzyjnie sformułowanych pytań zawodnicy biorący udział w programie mimo, że odpadali zostali potem przywracani do gry. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński chce roznieść Milionerów! Po tym pytaniu jest ...  W pierwszym przypadku  grający popełnił błąd przy pytaniu o wynalazcę silnika parowego, który wykorzystuje ruch obrotowy. Uczestnik zaznaczył, że był to James Watt. Co ciekawe poprawna odpowiedź to Charles Algernon Parsons. Uczestnik złożył skargę do producenta programu. Jego odpowiedź została zaakceptowana i mężczyzna powrócił do gry w innym terminie. Wcześniej jego wygrana wynosiła gwarantowane 32 tys. zł. Gdy zagrał drugi raz...wytrzymał tylko jedno zadane pytanie. Na pytanie o 64 tys. zł odpowiedział już błędnie odpadając z programu. Kolejny przypadek gracza był jeszcze ciekawszy. Pomylił się on już w pierwszym pytaniu za 500 zł. Pytanie brzmiało: „Ile nacięć na bułce ma kajzerka?”. Udzielił on odpowiedzi „4”. Poprawna w miała być według autorów pytania 5. W związku z tym zawodnik teleturnieju wyszedł z "Milionerów" z niczym. Mimo przegrania procesu sądowego z powodu konstrukcji regulaminu programu uczestnik powrócił do gry. Regulamin bowiem zawsze brał stronę gracza, gdy udało mu się podeprzeć odpowiedź odpowiednim źródłem. I to nawet wówczas, gdy źródło ewidentnie się myliło. I tu podobnie jak w pierwszym przypadku gracz bardzo szybko odpadł. Pomylił się już przy pytaniu za 1000 zł, więc wrócił do domu z niczym. ZOBACZ TAKŻE: Takiej kompromitacji w Milionerach jeszcze nie było ... Trzeci zawodnik, który powrócił po jakimś czasie do programu a pytanie o autora obrazu "Śniadanie na trawie" wskazał Claude'a Moneta.  Chodziło jednak w tym konkretnym przypadku o Édouarda Maneta. Okazało się jednak, że Claude Monet był autorem obrazu o tym samym tytule. Co prawda był mniej znany dla krytyków sztuki, ale dzięki niemu zawodnik kontynuował swoją przygodę z "Milionerami". Wszystkie trzy opisane przypadki miały miejsce w latach 1999-2003.

Najnowszy przypadek... braku żadnej poprawnej odpowiedzi

W tym roku miał miejsce czwarty przypadek. Pani Aleksandra, studentka kulturoznawstwa odpadła, mimo że żadna odpowiedź zaproponowana przez twórców nie była prawidłowa. Zawodniczka odpowiedziała: Lech Kaczyński na pytanie o jednego prezydenta, nie grającego w filmie przed kadencją prezydencką. Vaclav Havel wyświetlony jako poprawny, również grał w filmie przed prezydenturą. Miało to miejsce w 1956 roku. Źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News