Media milczą! Właśnie miał miejsce w Polsce największy protest od lat

Media milczą! Właśnie miał miejsce w Polsce największy protest od lat Źródło: fot. Geograph

Podczas gdy wszyscy w Polsce żyli warszawskim Czarnym Protestem, odbyła się kolejna, i to gigantyczna manifestacja. Tym razem tysiące Polaków sprzeciwiły się nie decyzjom rządu, mimo to liczba zgromadzonych osób robi naprawdę duże wrażenie. Szkoda, że milczą o nim wszystkie media - taki protest nie zdarza się często.

Z Polakami nie ma żartów, wiadomo to od dawna. Trudno jednak o lepszy przykład niż to, co działo się w Mielcu – powiatowym mieście na Podkarpaciu. Tamtejsze władze muszą być w niemałym szoku, bo takiej liczby protestujących nie spodziewał się nikt. Na ulicę wyszła jedna czwarta miasta. Mieszkańcy zapowiadali protest już wcześniej, ale widać nikt nie wziął ich do końca na poważnie. Frekwencja mimo wszystko, zaskoczyła wszystkich.

Wielki protest w Mielcu

Co się tam właściwie dzieje? Mieszkańcom i władzom Mielca od lat sen z powiek spędza „lokalny truciciel”. To tylko jedno z określeń, jakim mielczanie nazywają firmę Kronospan. Fabryka produkująca wyroby drewnopodobne wypluwa do atmosfery kłęby toksycznego dymu, który – w zależności od bieżącego procesu produkcyjnego – przybiera różne barwy. Miasto jest zatem ciągle spowite parą bezbarwną, żółtą lub kruczoczarną. Mielczanie od lat walczą o czyste powietrze dla siebie i swoich dzieci. Pragną przynajmniej ograniczenia zanieczyszczeń, bo na to by pozbyć się fabryki z miasta nadzieje są raczej żadne. Szkoda, że milczą o tym wszystkie media. Co ciekawe, firma, która wywołuje takie kontrowersje utrzymuje... że dba o środowisko! Kronospan zapewnia, że działa zgodnie z prawem, a zanieczyszczenie w Mielcu nie jest wyższe, niż w innych miejscach w Polsce. Przedsiębiorstwo obiecało też wprowadzenie nowego systemu ochrony jakości powietrza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kukiz’15 się rozpadnie?! Wyciekły TAŚMY
  2. Nie żyje gwiazda serialu Polsatu. Lekarze nie chcieli jej pomóc
  3. Grabowski nie jest już aktorem. Ma nową pracę, nie uwierzycie
  4. Aktor znika z „M jak Miłość”. Już nie wróci, ma poważny powód
  5. Pamiętacie bezdomnego od Rydzyka? Zdziwicie się kim był naprawdę
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu