O tym mężczyźnie słyszał każdy, kto pamięta czasy PRL-u. Jego sława wynikała bowiem z wielu, na pierwszy rzut oka, sprzecznych ze sobą historii. Największy playboy PRL ma na swoim koncie kilka wyroków i… tysiące kobiet. Dziś sprzedaje pomidory.

Mowa o Jerzym Kalibabce, słynnym casanovie z czasów poprzedniego ustroju. Po nagłym opuszczeniu rodzinnego domu w 1977 roku podejmował się wielu, szemranych prac. Zajmował się m.in. sutenerstwem i nielegalnym handlem walutami.

ZOBACZ TAKŻE:  Kobieta najsłynniejszego gangstera ujawnia sekrety polskiej mafii

Długa droga do więzienia

W czasie swojej tułaczki Kalibabka uwiódł dziesiątki nieletnich, dokonywał pobić i brał udział w wielu innych, nielegalnych procederach. W końcu, w latach 80. został ujęty i postawiony przed sądem.

Już wówczas znany był jako casanova. Świadczy o tym fakt, iż kiedy w 1982 roku rozpoczął się jego proces, na korytarzach sądu rejonowego w Nowym Targu, gromadziły się dziesiątki jego fanek.

– Kochany Jurku (…). Jestem dziewczyną w Twoim typie. Mam 15 lat, ładne blond włosy, niebieskie oczy, piękną figurę, a najważniejsze: jestem cnotliwa (…). Nie wiem dlaczego, ale bardzo Cię kocham za to, że jesteś. Mój kochany Casanovo, mój książę z bajki! Już myślałam, że nie ma takich mężczyzn jak Ty. Wiem, dlaczego kradłeś. Kradłeś jednym, by uszczęśliwiać inne. (…) Rozumiem Cię. Tylko ja potrafię Cię zrozumieć i rozgrzeszyć (…). Będę pisała i kwitła tylko dla Ciebie. Mój kochany książę! Anka – brzmi jeden z listów miłosnych, cytowanych w książce ”Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP”.

Surowy wyrok

W 1984 roku „playboy PRL-u” został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Wyrok był adekwatny wobec stawianych mu zarzutów. Kalibabkę oskarżono m.in. działanie w trzyosobowym haremie. Jego członkinie pomagały mu w znajdowaniu nieletnich dziewczyn. Poza tym casanovę oskarżono o pobicia i wyłudzenia, często towarzyszące sutenerstwu. Nie zmienia to jednak faktu, iż Kalibabaka stał się w czasach PRL-u prawdziwym celebrytą.

ZOBACZ TAKŻE:  Wyciekły rozmowy gangsterów. Po prostu mrożą krew w żyłach

Spokojna emerytura gangstera

Dziś Kalibabka wiedzie spokojne życie. Założył rodzinę i może pochwalić się gromadką dzieci. Jego obecną sytuację najlepiej oddaje tytuł jednego z poświęconych mu w „Super Expressie” artykułów: „Miałem 2000 kobiet, a teraz sprzedaję pomidory”.

źródło: ksiazki.wp.pl

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

...

Zobacz również

Zobacz również