częstochowa
Wiadomości Pikio - 3 Sierpnia 2015

Największa w Polsce swastyka na parkingu w Częstochowie

Częstochowa mogła uchodzić za miasto w Polsce z największym znakiem swastyki w kraju. Wszystko za sprawą ułożenia kostki brukowej na parkingu przed dyskoteką, której żółte fragmenty tworzyły symbol nazistów.

Żółte fragmenty kostki brukowej układały się w okryty złą sławą znak przed częstochowską dyskoteką Ray. Placówka należy do Marka Peliana, który z kolei uważa, że nie ma mowy o żadnej swastyce. Według niego specyficzne ułożenie bruku to mistyczny znak odwzorowujący ścieżki Czarnoksiężnika z krainy Oz. Swastykę dostrzegł jeden z Częstochowian, który o sprawie zaalarmował media. Symbol doskonale było widać nawet z wysokości. Rozpiętość krzyża mierzyła 20m, a zagięte ramiona miały po 11m, przy czym jedno było dłuższe - o długości 21m, które prowadziło do dyskoteki. Oskarżenie o promowanie nazizmu trafiło do prokuratury, jednak ta po krótkim śledztwie i uznaniu relacji Peliana za wiarygodną uznała, że sprawę należy umorzyć. Nie dopatrzono się w ułożeniu kostki niczego zdrożnego, a sam właściciel dyskoteki dodawał jeszcze, że Niemcy posługiwali się czarną swastyką, a nie żółtą. Mimo braku nałożenia jakiejkolwiek kary na Marka Peliana, ten zdecydował się zmienić ułożenie bruku, gdyż sprawa stała się zbyt głośna. Przed dyskoteką Ray nie znajduje się już budzący podejrzenia znak, a jego miejsce zastąpił nowy układ żółtej kostki.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News