Takiej awantury na Facebooku nie było od dawna. Internet obiega informacja, że „Sylwia de Weydenthal gwałci małe dzieci”. Autorzy przekonują, że to „eksperyment badawczy, a admin sam zgłosił ten profil jako stronę obrażającą uczucia”. 

Kim jest Sylwia de Weydenthal? To polska pracownica Facebooka, aczkolwiek jak poinformowała firma, nie jest ona szefową polskiego oddziału. Prawica wściekła się na kobietę po tym jak okazało się, iż wspiera Komitet Obrony Demokracji. Prawicowi internauci uznali, że to dlatego Facebook częściej usuwa prawicowe strony oraz blokuje promocję Marszu Niepodległości. Dodatkowo irytowali się, że strony obrażające Jana Pawła II nie były usuwane.

Facebook został zalany stronami, które obrażają Sylwię de Weydenthal. Masowo pojawiają się takie fanpejdże jak „Sylwia de Weydenthal gwałci małe dzieci”, „robi laskę Michnikowi” czy „wsadza patyki w dziecięce odbyty”. Wulgarne strony są zgłaszane nawet przez samych autorów, którzy chcą zobaczyć czy Facebook je usunie. Powołują się na to, że administracja portalu nie usuwa niektórych  stron, które w ten sposób obrażają Jana Pawła II.

Sylwia de Weydenthal ma prawo się martwić, ponieważ po wpisaniu jej nazwiska w Google, od razu wyskakuje informacja o „gwałceniu małych dzieci”. Oczywiście ta jest nieprawdziwa, aczkolwiek internauci mają zabawę wykorzystując argument o tym, że „przecież nie ma dowodów, że tak nie było” odnosząc to do argumentacji administracji.

sylwia2

sylwia2

sylwia3 sylwia4

sylwia-de-weydenthak

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.