Najsmutniejszy dzień w życiu Kaczyńskiego. Poruszające słowa

Najsmutniejszy dzień w życiu Kaczyńskiego. Poruszające słowa Źródło:

Najbliższe dni to dla Prezesa Kaczyńskiego ważne, aczkolwiek bardzo smutne przeżycia. 17 stycznia 2013 r. zmarła Matka Prezesa, Jadwiga Kaczyńska. Z tej okazji, w tygodniku „W Sieci” zostało zamieszczone wspomnienie, w którym wspomina ukochaną matkę.

- Była mądrą, dobrą kobietą, troskliwą Matką, niosła ze sobą i przekazywała innym piękną tradycję polskiej inteligencji, patriotyzmu, uczciwości, zaangażowania w sprawy innych, otwartości wobec ludzi bez względu na ich życiową pozycję, głębokiego przywiązania do rodziny i Kościoła - pisze o matce Prezes PiSu. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński czerwony ze złości, będzie DYMISJA! To, co zrobił ten minister przejdzie do historii Prezes dalej wspomina, jak ważna dla niego i jego śp. Brata była matka: - Była dla swoich najbliższych, dla mojego Brata i dla mnie nauczycielem i podporą. Pozostawiła po sobie najlepszą pamięć i niemożliwą do zapełnienia pustkę - powiedział Kaczyński.  Kaczyński poinformował, iż 17.01 o godz. 19.00 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbędzie się msza w intencji Matki.

Historia matki Kaczyńskiego

Jadwiga Kaczyńska z d. Jasiewicz urodziła się 31 grudnia 1926 r w rodzinie pielegnującej tradycje patriotyczne w rodzinie związanej z Polską Partią Socjalistyczną. W trakcie wojny była sanitariuszką w Szarych Szeregach na Kielecczyźnie, nosiła pseudonim „Bratek”. ZOBACZ TAKŻE:  Jarosław Kaczyński pogrzebany, właśnie ujawniono jego LOJALKĘ Maturę zdała zaraz po wojnie, w 1946 roku, zaś dwa lata później wyszła za Rajmunda Kaczyńskiego, powstańca warszawskiego. Bliźniaków Lecha i Jarosława Kaczyńskiego urodziła w 1949, a w 1953 roku ukończyła studia polonistyczne. Zawodowo związana z Instytutem Badań Literackich PAN i z zawodem nauczyciela. Należała do Związku Nauczycielstwa Polskiego. W 2005 roku uhonorowana tytułem „Człowieka roku” przez „Życie Warszawy, zaś w styczniu 2013 roku Rada MIasta Starachowic przyznała jej honorowe obywatelstwo miasta. W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci Jadwigi 16 stycznia 2014 w Panteonie Pamięci Narodu Polskiego na placu przed kościołem Wszystkich Świętych w Starachowicach została odsłonięta tablica jej poświęcona. zródło: se     Następny artykuł