Milo Yiannopoulos nie jest w Polsce zbyt popularny, jednak w USA ma status prawdziwej gwiazdy. Milo to znanym, niezwykle kontrowersyjny przedstawiciel amerykańskiej prawicy. Pikanterii dodają jego żydowskie pochodzenie i homoseksualna orientacja. Niektórzy szczerze go nienawidzą, inni wspierają z całego serca. Mało kto pozostaje jednak wobec niego obojętny, a na Facebooku śledzi go ponad 2 miliony osób. 

Aby lepiej zrozumieć postać Yiannopoulosa warto przeczytać, co pisze o nim Adam Dohnal z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

– Milo już samym swoim istnieniem niszczy liberalny system. Gej gustujący w Afroamerykanach, z pochodzenia Żyd i Grek, katolik, konserwatysta i walczący o wolność słowa antyfeminista. System nie przewidział istnienia kogoś takiego. Cała argumentacja liberałów jest przeciwko niemu nieskuteczna, a samo rozważanie tego, jak z nim dyskutować i walczyć, wymusza kwestionowanie liberalnych dogmatów. I to wszystko dzieje się, zanim Milo wypowie choćby jedno słowo – opisuje.

Yiannopoulos jest nie tylko przedstawicielem skrajnej prawicy ale i narodowcem. Dlatego też jego uwagę zwrócili członkowie ONR.

Amerykański narodowiec jest zachwycony Polakami z Obozu Narodowo Radykalnego. Na swoim Facebooku udostępnił nagranie wystąpienia działaczki ONR Justyny Helcyk z 2015 roku. Przemówienie dotyczy sprzeciwu wobec przyjmowaniu uchodźców i swojego czasu robiło furorę w polskim internecie.

Pod postem Milo znalazły się dziesiątki komentarzy Polaków, którzy przypominają Amerykaninowi o odsieczy wiedeńskiej.

...

Zobacz również