Mateusz Morawiecki ogłosił przełomową decyzję, która jest najlepszą z podjętych za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości. To koniec okradania Polaków przez polityków.

Premier oświadczył, że jeszcze w ciągu tego kwartału ma zamiar zmniejszyć liczbę sekretarzy, podsekretarzy stanu i wiceministrów o 1/4. Obecnie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości jest aż 126 osób, łącznie z ministrami. Ale to nie wszystko.

ZOBACZ TAKŻE: Morawiecki chciał to ukryć. Niemcy ujawniają

Mateusz Morawiecki pozbawi premii ministrów i wiceministrów

Morawiecki poinformował również na specjalnej konferencji prasowej, że zamierza zlikwidować wszystkie nagrody dla ministrów i wiceministrów, które osiągały nieraz niebagatelne kwoty.

– W przypadku podsekretarzy stanu moja propozycja jest taka, by przesunąć tę grupę członków korpusu politycznego do grupy urzędników służby cywilnej – poinformował Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: Rydzyk publicznie zbeształ Morawieckiego. Premier aż zamarł

– Nasze proponowane zmiany mają wypełnić podstawowe cele – uporządkować strukturę i zwiększyć transparentność – oświadczył Morawiecki.

– Chcemy tak organizować pracę Rady Ministrów, aby jak najbardziej zwiększyć sprawność jej funkcjonowania – powiedział premier.

ZOBACZ TAKŻE: Błaszczak do dymisji?! Morawiecki ostro komentuje aferę w MON

Źródło: rp.pl

Czy politykom należą się premie?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Który wojewoda został najhojniej nagrodzony w 2017 roku? Niektóre sumy robią wrażenie!


Biedny jak Gowin? Internauci bezlitośnie wyśmiewają ministra [MEMY]