Choć PiS w ostatnim sondażu zaliczył rekordowy wynik, nie wygląda na to, by partia Kaczyńskiego miała świetlaną przyszłość. Wszystko przez zmieniające się nastroje społeczne w kluczowej dla każdej partii grup. Najnowsze badanie CBOS nie pozwala członkom PiS na skakanie ze szczęścia. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z odpowiednim dystansem.

Według wyników badania, PiS nie ma z czego się cieszyć – partia ma ogromny problem. Okazuje się, że szał na bycie prawicowcem gaśnie wśród młodych. Jeszcze w 2015 roku, kiedy PiS zwyciężyło w wyborach, co trzeci (31%) Polak w wieku 18-24 lat deklarował się jako prawicowiec.

Po ponad 1,5 roku rządów PiS ta moda na bycie prawicowym kończy się. O 5 pkt. procentowych spadła liczba najmłodszych dorosłych identyfikujących się jako prawicowcy. To bardzo zła wiadomość dla PiS. Oznacza to bowiem, że młodzieżówki tej partii powoli będą pustoszeć, a elektorat znacznie się zmniejszy.

Co prawda, prawicowców wciąż jest wśród młodych więcej niż tych identyfikujących się jako zwolennicy lewicy – 26% do 14%. To jednak nie uspokaja PiS. Obecnie w grupie Polaków 18-24 lat, którzy potrafią określić swoje poglądy polityczne, dominuje grupa centrowców – 28%. To bardzo dobra wiadomość dla Platformy Obywatelskiej, która do takich ludzi kieruje swoją politykę.

Najciekawsze jednak, że największą grupę młodych-dorosłych tworzą Polacy, którzy nie potrafią określić swoich poglądów politycznych. Aż 32% nie wie, z jaką opcją się identyfikuje i na jaką partię zagłosowałoby w wyborach. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie o głosy tych Polaków toczyć będzie się walka.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również