Ile kosztuje najdroższy zegarek świata? Oszałamiająca kwota

Ile kosztuje najdroższy zegarek świata? Oszałamiająca kwota Źródło: pixabay.com/Free-Photos

Najdroższe zegarki na świecie - ile kosztuje ten luksus? To jeden z atrybutów eleganckiego człowieka sukcesu. Ile trzeba zapłacić za takie cudo? Ceny zaczynają się już od miliona dolarów. Skusicie się? Niezawodna machina, zdobienia, marka, no i cena, to wyróżnia te zegarki na tle innych.

Najdroższe zegarki świata

Najdroższe zegarki na świecie zaskakują swoją ceną. Nawet bogacze zastanowią się dwa razy, zanim zdecydują się na kupno jednego z nich. O dziwo Rolex nie jest numerem jeden w całym rankingu, choć zdecydowanie jest najpopularniejszą z firm. 

Jeśli na waszym czasomierzu widnieje napis "Swiss made", zdecydowanie macie powody do dumy. Szwajcarski zegarek stał się niejako synonimem niezawodności i luksusu. Łączą one w sobie elegancję i wygodę, są doskonałe na każdą okazję, zarówno wieczorne wyjście, jak i zwyczajny obiad w restauracji, czy spotkanie biznesowe. Szwajcarzy słyną ze swoich zegarmistrzowskich wyrobów, podobnie jak Niemcy z produkcji samochodów.

 - Kobiety noszą więcej zegarków. Mężczyźni także mogą mieć jeden ekstra, np. elektroniczny, który mierzyłby puls w czasie biegania. Ale przede wszystkim ludziom na dłuższą metę chodzi o jakość, a nie o jak najniższą cenę. Oczywiście, nie każdego stać na najdroższe modele, ale przecież wysoka cena nie koniecznie idzie w parze z wysoką jakością - mówi Francois Thiebaud, lider firmy, który od osiemnastu lat prowadzi Tissot.

Najdroższy zegarek świata kosztuje dokładnie 5 120 000 dolarów, nawet nie chcemy wiedzieć, jaka to kwota w złotówkach. Czasomierz jest okrzyknięty mianem najbardziej skomplikowanego zegarka na świecie, ponieważ jego mechanizm składa się w 1728 elementów oraz 33 mechanizmów odpowiedzialnych między innymi za pokazywanie gwiazd na niebie.

To cudo to oczywiście Calibre 89 wyprodukowany przez firmę Patek Philippe w 150. rocznicę jej powstania. Co ciekawe, waży on ponad kilogram, więc ciężko byłoby go nosić. Nie sprawiło to, że zainteresowanie dziełem sztuki użytkowej malało. 

Najdroższy zegarek męski i damski to ten najbardziej luksusowy? Nie do końca. Ranking

To zestawienie pochodzi z książki "Swiss made. Nieznana historia szwajcarskiego sukcesu", która idealnie opisuje, co stoi za cenami tego dobra luksusowego. Autor R. James Breiding zestawił prestiżowe firmy, produkujące czasomierze. Głównym kryterium nie była cena, składowych było więcej, między innymi rok założenia przedsiębiorstwa, flagowy model oraz liczba sztuk produkowanych rocznie.

Oto ranking najbardziej prestiżowych zegarków, oczywiście ze Szwajcarii:

  1. Nautilus - produkowany przez firmę Patek Philippe (1839 rok). Rocznie produkowanych jest około 40 tysięcy sztuk, a kwota za jeden zegarek to 15 tysięcy franków szwajcarskich, co daje ponad 57 tysięcy złotych,
  2. Royal Oak - firmy Audemars Piguet (1875 rok). Rocznie na rynku pojawia się ich 27 tysięcy. Cena oscyluje wokół 12 tysięcy CHF, czyli ok. 46 tysięcy złotych,
  3. Classique - firmy Breuget (1775 rok). Roczna produkcja to około 42 tysięcy sztuk, a cena to 15 tysięcy CHF, czyli około 57 tysięcy złotych.

  1. Kim jest syn DJ Remo? Wiek, choroba i inne informacje o artyście
  2. Jaki jest największy kot domowy na świecie? Trudno w to uwierzyć
  3. Kim jest Karolina Chapko? Wszystkie informacje o gwieździe M jak Miłość
  4. Ile kosztują najdroższe buty świata? Ta cena jest oszałamiająca
  5. Co warto zobaczyć w Warszawie? Ciekawe miejsca i atrakcje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News