Smakosze piwa wiedzą, że przy rozkoszowaniu się ich ulubionym trunkiem warto zaopatrzyć się w jakiś przysmak. Najpopularniejsze do piwa są m.in. słone paluszki czy chipsy. Większość z nas nigdy by nie pomyślała, że można wydać ponad 200 złotych na paczkę chipsów, a tym bardziej na pięć sztuk. A jednak takie chipsy istnieją, a ich smakosze sobie je chwalą.

Na pomysł stworzenia ekskluzywnych chipsów wpadł jeden ze skandynawskich browarów S:t Eriks. Stworzone we współpracy z najlepszymi szwedzkimi kucharzami chipsy idealnie – przynajmniej według właścicieli marki – komponują się z ich piwami.

5 sztuk chipsów (w ekskluzywnym czarnym opakowaniu) można nabyć już za 499 szwedzkich koron, czyli mniej więcej 222 złotych.

Chipsy są stworzone z ziemniaków, które rosną na bardzo dobrze naświetlonej skarpie w jednej ze skandynawskich wiosek. W skład chipsów wchodzą także inne produkty dostępne jedynie w Skandynawii tj. grzyby matsutake, bardzo rzadkie czerwone algi, koper, szwedzka cebula (również uprawiana w specjalny sposób) oraz piwo India pale ale. Wszystko w połączeniu tworzy – podobno – wyjątkowo niesamowity smak. A jeszcze lepiej mają smakować z jednym z piw S:t Eriks.

va%cc%88rldens-dyraste-potatischips_6

chipsy4

chipsy2

chipsy1

Cena może wydawać się zawrotna, jednak cały dochód ze sprzedaży szalenie drogich chipsów jest przekazywany na cele charytatywne, więc to chyba wystarczające usprawiedliwienie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: o2

...

Zobacz również

Zobacz również