Czytelnicy prasy politycznej pod każdą szerokością geograficzną mają okazję dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w Polsce. Zdjęcia protestujących, wynoszonych przez policję sprzed sejmu obiegły światowe media. Choć są one wymowne to wzbudzają mniejsze kontrowersje niż to, co opublikował „De Volkskrant”. 

Jeden z największych, holenderskich dzienników postanowił we właściwy sobie sposób zakpić z Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS został przedstawiony na okładce artykułu „De Volkskrant” zupełnie nagi.

Obrazek satyryczny przedstawia Kaczyńskiego, oddającego mocz na flagę Unii Europejskiej. Do grafiki załączony został napis „POOLSE PIS-PARTY”. Hasło tłumaczyć można, jako „sikająca partia PiS”.

Obrazek ilustrował artykuł o sytuacji w Polsce. Zamieszczony został w rubryce, poświęconej bieżącym wydarzeniom na świecie.

„De Volkskrant” znany jest z kontrowersyjnych grafik. Swego czasu dziennik opublikował obrazek, na którym Władimir Putin pcha wózek z małym Donaldem Trumpem.

Można przewidywać, że artykuł rozwścieczy polityków PiS. Kiedy obrazek o podobnym charakterze został opublikowany przez lokalne struktury Platformy Obywatelskiej – w internecie zawrzało. Grafika przedstawiała Jarosława Kaczyńskiego, oddającego mocz z drabinki na tłum, układający się w kształt Polski.

źródło: WP Wiadomości

Zobacz także: 

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również