Pogoda z roku na rok pogrywa z nami coraz bardziej. Powodzie, zamiecie i inne niespodzianki pogodowe zabiły już tysiące osób, a innym odebrały cały dorobek życia. Niestety – będzie tylko gorzej. Teraz nadciąga prawdziwy kataklizm pogodowy. Zdaniem ekspertów tajfun Damrey  jest najbardziej niszczycielską burzą od dziesięcioleci.

Wietnam leżący w południowo-wschodniej Azji często doświadcza poważnych burz, a każdego roku notuje się tam setki ofiar śmiertelnych w wyniku powodzi. Tym razem w kraj uderzył Tajfun Damrey – siejąc strach i śmierć.

Kataklizm rozpoczął się w sobotę – tajfun swoją siłą zabił już min. 27 osób, a kilkanaście zaginęło. Wiatr wiał w Wietnamie w porywach do 90 km/h. Z rejonów, które zasięgiem obejmowała gigantyczna burza, ewakuowano ponad 30 tys. do czego dołączyła też przerwa w dostawie prądu. To jednak nie koniec. Tajfun cały czas przemierza bowiem Azję, a ofiar może być więcej.

Za kilka dni w mieście Nha Trang, które leży około 500 kilometrów od nadmorskiego miasta Da Nang odbędzie się szczyt APEC, czyli układu dotyczącego współpracy gospodarczej krajów Azji i obrzeży Pacyfiku.

Źródło: wprost.pl

Niesamowite zdjęcia kosmosu [ZOBACZ!]

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!

...

Zobacz również